Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 11d. 16:13

Balsavime dėl biudžeto valdančiuosius parėmė du valstietiški liberalai, N.Puteikis atsuko nugarą

Juozas Baublys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Juozas Baublys

Valdantiesiems pavyko patvirtinti kitų metų biudžetą. Jį palaikė 84 iš 130 balsavusių Seimo narių. Tiesa, balsavusiųjų gretose buvo ir nelabai tikėtų sprendimų.

Suprantama, kad valdančiųjų biudžetą palaikė Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai, taip pat Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovai.

Prie jų prisijungė ir dauguma „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narių.

Valstiečių žaliųjų frakcijos gretose išsiskyrė Centro partijos lyderis Naglis Puteikis. Jis balsavo prieš ir skubiai nubėgo prie mikrofono paaiškinti savo motyvų.

Viso posėdžio metu N.Puteikis rodė daug dėmesio Seimo salės balkone susirinkusiems protestuojantiems mokytojams, kuriems aiškino atskirus sprendimus bei dėstė savo poziciją.

Dalis liberalų parėmė arba susilaikė

Iš dalies netikėto palaikymo valdantieji sulaukė iš opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos. Juozas Baublys ir Jonas Varkalys palaikė kitų metų biudžeto projektą. Trečiasis liberalų valstietis, neseniai Seimo vicepirmininko postą gavęs Jonas Liesys balsuodamas susilaikė.

Susilaikiusių opozicijos atstovų gretose ir dar du liberalai – Kęstutis Glaveckas bei Virgilijus Alekna. Konservatorių gretose neapsisprendęs buvo tik Vytautas Juozapaitis.

Už balsavo Mišrios Seimo narių grupės nariai – Rimas Andrikis, Petras Gražulis bei iš valstiečių frakcijos ne taip seniai pasitraukęs Povilas Urbšys.

Savo pozicijos balsavime dėl biudžeto nepareiškė konservatorius Andrius Kubilius ir Aušra Maldeikienė. Jie balsavime registravosi, tačiau nebalsavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:38
01:02
01:19
Parašykite atsiliepimą apie 15min