Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 24d. 09:36 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 24d. 11:28

Balsavime dėl pritarimo I. Šimonytės kandidatūrai į premjeres dėl saviizoliacijos negalės dalyvauti 17 Seimo narių

Seimo posėdis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimo posėdis

Antradienį Seimas balsuos, ar pritarti Ingridos Šimonytės skyrimui ministre pirmininke. Tačiau vis garsiau skamba abejonės, ar valdantiesiems pakaks balsų, nes Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) privalomai izoliuotis nurodė net 17 Seimo narių, iš kurių trys serga koronavirusu, o 14 turėjo kontaktą su užsikrėtusiais. Valdantieji svarsto, ar šiame sprendime nėra politikos.

„Kaip ir pranašavau, turime nežmoniškai prastą situaciją. Į ją savo neveiklumu nesirengiant darbui COVID-19 epidemijos sąlygomis įstūmė valstiečiai. Situacija beveik artima konstitucinei krizei. Net 15 Seimo narių (!!!), t.y. iš naujosios daugumos turi izoliuotis, nes taip paaiškino A.Verygai palankus NVSC, nors dauguma jų yra sveiki ir jų testai buvo geri. Tiesiog turi izoliuotis ir tiek“, – feisbuke antradienį emocingai rašo konservatorius Kęstutis Masiulis.

Jis primena, kad balsuoti dėl naujosios Vyriausybės vadovės privaloma šiandien, vėliausiai poryt.

„R.Karbauskis liepė savai frakcijai būtinai balsuoti „prieš“. Daroma viskas, kad Ingrida Šimonytė netaptų Vyriausybės vadove“, – rašo jis.

Kad Seimo narių izoliacija keista, kalbėjo ir kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė kategoriškai neigia, kad saviizoliacija Seimo nariams taikoma dėl politinių motyvų.

„Specialistai mūsų dirba, kai gavome informaciją apie patvirtintus COVID-19 atvejus Seime, buvo kontaktuota su asmenimis ir jie pateikė sąrašus asmenų, su kuriais turėjo sąlytį, taip pat buvo dirbama su Seimo kanceliarija ir sąrašas buvo papildytas. Epidemiologai įvertino, ar ta rizika kontakto didelė ar maža.

Mes esame ne politika užsiimanti organizacija, o politiką įgyvendinanti ir tikrai mums visi žmonės yra lygūs, jokių politinių sprendimų nepriimame. Pagal teisės aktus, visiems žmonėms, turėjusiems aukštos rizikos kontaktus, privaloma 14 dienų izoliacija. Išimtys Seimo nariams netaikomos“, – 15min sakė ji.

NVSC 15min pateikė duomenis, kad šiuo metu COVID-19 serga 3 Seimo nariai, o izoliuota 14 Seimo narių.

Kaip vėliau BNS informavo Seimo kanceliarija, saviizoliacijoje turėtų būti Laisvės partijos frakcijos nariai Tomas Vytautas Raskevičius, Aušrinė Armonaitė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, konservatorius Jonas Gudauskas, iš Liberalų sąjūdžio frakcijos pasitraukęs Kęstutis Glaveckas bei devyni Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai: Eugenijus Gentvilas, Ričardas Juška, Virgilijus Alekna, Andrius Bogdanas, Juozas Baublys, Simonas Gentvilas, Arminas Lydeka, Raimundas Lopata, Romualdas Vaitkus.

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime pirmadienį pranešė, kad dėl kontaktų su sergančiu koronavirusu asmeniu izoliuojasi visi jos nariai.

Liberalų sąjūdžio frakcijai Seime šiuo metu priklauso 11 parlamentarų.

Koronavirusas patvirtintas šios frakcijos nariams Jonui Varkaliui, Viktorui Pranckiečiui, taip pat Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen.

Kaip ir pranašavau, turime nežmoniškai prastą situaciją. Į ją savo neveiklumu nesirengiant darbui COVID-19 epidemijos...

Posted by Kęstutis Masiulis on 2020 m. lapkričio 23 d., pirmadienis

Nutarimas dėl pritarimo premjero kandidatūrai priimamas paprasta balsų dauguma atviru balsavimu.

Šiuo metu valdančiajai daugumai priklauso 73 parlamentarai iš 141.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min