Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 spalio 27d. 12:30

Balsus Šilutėje „tvarkiečiams“ pirkęs verslininkas: „O prie ko čia Komskis?“

Kęstas Komskis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Balsus supirkinėjęs šilutiškis tikina, esą Kęstas Komskis čia niekuo dėtas, kaip ir visa „Tvarkos ir teisingumo“ partija
Likus kelioms valandoms iki Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdžio, kuriame gali būti nulemtas „Tvarkos ir teisingumo“ partijos likimas, netikėtai nutarė prabilti balsų pirkimu Šilutėje įtariamas verslininkas Šarūnas Gaižauskas. Jis prisiekinėja, esą Kęstas Komskis ir kiti „tvarkiečiai“ čia niekuo dėti. Balsus jis nutaręs pirkti pats.

Dėl balsų pirkimo iš areštinės paleistas Š.Gaižauskas netiesiogiai kaltina savo vaikystės draugą, Šilutės politiką Arvydą Jaką. Pastarasis dėl tokių buvusio draugo pareiškimų stačiai įsiuto.

Pirko „tvarkiečiams“, bet ne „tvarkiečiams“?

Š.Gaižauskas 15min teigė prisipažinęs dėl balsų supirkinėjimo, tačiau tai daręs ne partijos nurodymu, o savo iniciatyva.

„Be abejo, – prisipažino Š.Gaižauskas, – ne partijos nurodymu.“

Kiek balsų nupirko ir kas buvo jo bendrininkai, verslininkas neatskleidžia. O paklaustas, ar „tvarkiečių“ politikai – pavyzdžiui, Remigijus Žemaitaitis ar narystę partijoje dėl skandalo sustabdęs partijos vicepirmininkas Kęstas Komskis – buvo informuoti apie jo tariamą saviveiklą, jis stojo ginti „tvarkiečių“.

„Kaip suprast? O prie ko čia jie yra? Tai prie ko čia Komskis ir prie ko čia Žemaitaitis yra? Mes tokį ten darėm... žinot, davai, po pietų susiskambinam“, – blaškėsi savo kaltę pripažįstantis balsų pirkėjas.

Daugiau komentarų jis teikti nepanoro – esą reikia apsitarti su bylą tiriančiu tyrėju.

Kur kas daugiau Š.Gaižauskas papasakojo portalui lrytas.lt. Ten jis kaltę suvertė kitiems politikams – esą buvo imituojamas balsų pirkimas „tvarkiečiams“, kad rinkėjai balsuotų už kitus kandidatus. Pavyzdžiui, konservatorę Sandrą Tamašauskienę ar Lietuvos laisvės sąjungos atstovą, Š.Gaižausko vaikystės draugą Arvydą Jaką.

Lygiai tokią pat versiją, vos kilus skandalui, kai Š.Gaižauskas dar sėdėjo už grotų, buvo išdėstęs laikinasis partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

A.Jakas: „Kas čia per vėjai?!“

A.Jakas, išgirdęs apie tokias Š.Gaižausko versijas, neslėpė pasipiktinimo.

wikipedia nuotr./Arvydas Jakas
wikipedia nuotr./Arvydas Jakas

„Kas čia per vėjai dabar? Kas čia per vėjai?! Galiu pasakyti: Dieve, atleisk, jis nesupranta, ką daro, – Biblijos žodžiais prabilo Artūro Zuoko bendražygis. – Čia melas grynas. Ar čia jau bando ištraukti Komskį ir „tvarkiečius“ iš visų tų pirkimų? Aš neturiu net, ką komentuoti. Man nesuprantami tokie dalykai.“

Jis patvirtino Š.Gaižauską pažįstantis, tačiau nutraukęs su juo bet kokius ryšius po pernykščių savivaldos rinkimų, kai verslininkas esą organizavo nelegalų rinkėjų vežimą autobusu.

„Mes nuo mokyklos laikų pažįstami. Bet aš nuo jo atsiribojau po praėjusių metų jo rinkiminės iniciatyvos. Jisai ten lyg autobusą paėmė pavėžėti rinkėjus. Ir pačią pirmą išankstinio balsavimo dieną buvo tas autobusas paimtas. Aš galiu pasakyti, kad tai buvo „tvarkiečių“ provokacija, kad jie galėtų pirkti balsus. Taip, kad aš atsiribojau“, – sakė A.Jakas.

Pasak jo, Šilutės politinė sistema serga „Pagėgių sindromu“.

„Pas mus, kai atėjo Pagėgių sindromas, Šilutėje prasidėjo visos tos problemos. Anksčiau tokių problemų nebuvo. Vat, ir spręskit patys, kas čia viską inicijuoja. (...) Kol nebuvo Pagėgių atėjimo, tol viskas buvo švaru, gražu, tvarkinga. Dirbo žmonės, pozicija, opozicija, pagal reglamentus. Dabar nieko nesilaikoma. Panašu į Šiaurės Korėją“, – pyko A.Jakas.

Septyni įtariamieji

Policija pranešė, kad spalio 10-osios naktį, pasibaigus Seimo rinkimų pirmajam turui, sulaikyti 7 įtariamieji, tarp kurių galimi organizatoriai ir vykdytojai, jie apklausti. Taip pat nustatyti ir apklausti papirktieji asmenys. Vienas asmuo (Š.Gaižauskas) suimtas dešimčiai parų.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris patvirtino, jog ikiteisminis tyrimas yra susijęs su partija „Tvarka ir teisingumas“.

„Čia jokios paslapties nėra – „Tvarka ir teisingumas“, šiam momentui. Nedetalizuosim skaičiaus irgi. Kalbant abstrakčiai, nemažai balsų (buvo nupirkta – aut. past.). Tyrimas pradėtas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise, kaip numatyta kodekse“, – sakė E.Šileris.

Jis taip pat patvirtino, kad buvo perkami balsai ne už atskirus „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatus vienmandatėje apygardoje, o „dėl daugiamandatės apygardos“, t.y. už partiją.

Balsus pirko ir per savivaldos rinkimus

Balsai „tvarkiečiams“ Šilutėje pirkti ir pernykščiuose savivaldos rinkimuose. Tada VRK anuliavo rinkimų rezultatus, o keli „tvarkiečiai“ atsisakė vietų Šilutės taryboje. Generalinė prokuratūra 15min informavo, kad šis ikiteisminis tyrimas šiemet buvo baigtas, o balsų pirkėjai – nubausti.

„Byla 2016-03-30 baigta pareiškimu dėl proceso baigimo baudžiamuoju įsakymu. Visi 4 kaltinamieji dėl nusikalstamos veikos prisipažino. Trims iš jų Šilutės rajono apylinkės teismas 2016-04-15 skyrė po 753 eurų baudas, o vienam – 1506 eurų baudą“, – 15min teigė prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė.

Neoficialiomis 15min žiniomis, tyrimo metu nustatyta, kad balsų pirkėjai papirko mažiausiai 125 rinkėjus. Kaip ir Š.Gaižausko atveju, viena iš balsų pirkimo priemonių buvo alkoholis – įtariamieji prisipažino rinkėjus papirkinėję svaigalais. Įtariamieji tikino balsus pirkę savo iniciatyva – be partijos nurodymo ar atlygio už tai. Be to, jie įtikinėjo, esą ne visi papirkti rinkėjai balsavo taip, kaip jiems buvo nurodyta.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:57
07:31
01:47

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min