Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusiai Nerį gali palikti be lašišų

Garuoja Neris
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Garuoja Neris
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos pašonėje atominę elektrinę ketinantys statyti baltarusiai įrodinėjo, kad šis objektas – visiškai nepavojingas aplinkai. Klausydamiesi Lietuvos specialistai tik kraipė galvas.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ atsigręžė į Baltarusijos atominės elektrinės temą. Ar netektų evakuoti viso Vilniaus, jei netoli Astravo (Baltarusija) pastatytoje atominėje elektrinėje įvyktų avarija?

Ką Neris plukdys per Lietuvos sostinę, kai baltarusiai į upę iš elektrinės išleis vandenį, aušinusį reaktorius?

Panašūs nerimastingi klausimai Vilniuje skambėjo baltarusiams antradienį pristatant būsimos elektrinės poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą.

Per pusšimtį kilometrų nuo Vilniaus, vos 23 kilometrai nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos, pirmąjį elektrinės bloką baltarusiai ketina pradėti eksploatuoti 2016 metais, o antrąjį – 2018 metais.

„Jei, neduokdie, įvyktų avarija, Lietuvos sostinė būtų sunaikinta. Kodėl tai neįrašyta ataskaitoje?“ – paklausė atvykėlių Vilniaus tarybos visuomeninės komisijos narė architektė Rasa Navickienė.Jei, neduokdie, įvyktų avarija, Lietuvos sostinė būtų sunaikinta. Kodėl tai neįrašyta ataskaitoje?

Atominės elektrinės Baltarusijoje priešininkai tvirtino, kad ataskaitoje pateikti skaičiai neatitinka realybės. Po Černobylio avarijos buvo iškeltos gyvenvietės 50–60 kilometrų spinduliu. Avarijos atveju Vilnius patektų į evakuacijos zoną.

Anot fiziko Andrejaus Ožarovskio, apskritai nėra aišku, ar bus patikimi Baltarusijos elektrinės energijos blokai, nes tokio tipo įranga tik 2007 metais pradėta naudoti Kinijoje.

Tokie energijos blokai dar tik statomi Indijoje, Bulgarijoje ir Rusijoje.

Kad elektrinei vieta netoli Astravo netinkama, pripažįsta ir baltarusiai. Anot ichtiologės Ninos Poluckajos, Neryje neršia lašišinės žuvys. Tai liudija, kad upės vanduo švarus.

Net atominės elektrinės projektuotojai neneigia, kad Neries vanduo bus teršiamas radionuklidais. N.Poluckajos nuomone, lašišos išnyks ir dėl to, kad į Nerį bus išleidžiamas reaktoriams aušinti naudotas vanduo, kurio temperatūra sieks 37 laipsnius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min