Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusija Lietuvai įteikė notą dėl oro erdvės pažeidimo

Aliaksandras Lukašenka.
„Scanpix“ nuotr. / Aliaksandras Lukašenka
Šaltinis: 15min
12
A A

Šeštadienį Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas buvo iškviestas į kaimyninės šalies Užsienio reikalų ministeriją. Jam čia baltarusiai įteikė protesto notą pareiškę, kad Lietuvos orlaivis pažeidė Baltarusijos respublikos sieną, skelbia šios šalies ministerija.

Anot ministerijos interneto svetainėje paskelbto pranešimo, balandžio 19 d. 13.40 val. Lietuvos orlaivis įskrido į Baltarusijos oro erdvę. Jis į Baltarusiją įskrido 8 kilometrus ir 13.43 val. apsisukęs išskrido.

„Visą laiką, kai lėktuvas buvo Baltarusijos oro erdvėje, jį kontroliavo priešlėktuvinės gynybos priemonės“, – rašoma pranešime.

Baltarusijos Užsienio reikalų ministerija priduria, kad laukia pasiaiškinimo dėl incidento.

Skrydžių stebėjimo svetainėje „Flightradar24“ skelbiami duomenys patvirtina, kad lėktuvas iš Lietuvos buvo trumpam įskridęs į Baltarusiją.

Maždaug už 20 kilometrų nuo tos vietos, kur orlaivis kirto Baltarusijos sieną, statoma Astravo atominė elektrinė. Tikriausiai dėl to Minskas taip jautriai sureagavo į incidentą.

flightradar24.com iliustr./Orlaivio įskridimas į Baltarusijos teritoriją
flightradar24.com iliustr./Orlaivio įskridimas į Baltarusijos teritoriją

Šis nedidelis šešiavietis lėktuvas šią savaitę daugiausiai skraidė Danijoje. Balandžio 18 d. iš Odensės miesto atskrido į Palangą. Kitą dieną iš jos pasiekė Minską, tuomet – Vilnių. Būdamas Vilniuje jis dar kartą pakilo ir per 38 minutes trukusį skrydį pažeidė Baltarusijos oro erdvę. Tą pačią dieną jis išskrido į Odensę, iš kurios šeštadienį išskrido į Oslą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min