-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 08 26

Baltarusija Lietuvos kaltinimus dėl oro erdvės pažeidimo vadina nepagrįstais

Lietuva nepateikė Baltarusijai įrodymų, kad baltarusių sraigtasparnis kirto šalių sieną, todėl Minskui keliami kaltinimai yra nepagrįsti, trečiadienį pareiškė Baltarusijos gynybos ministerija.
50 tūkstančių žmonių stojo į gyvą grandinę: lietuviai solidarizuojasi su baltarusiais
50 tūkstančių žmonių stojo į gyvą grandinę: lietuviai solidarizuojasi su baltarusiais / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Rugpjūčio 24 dieną Lietuvos Respublika apkaltino Baltarusiją, kad jos oro pajėgų sraigtasparnis pažeidė Lietuvos oro erdvę. Jo veiksmais buvo užkirstas kelias Baltarusijos Respublikos sienos pažeidimui oro erdvėje iš Lietuvos pusės“, – sakoma ministerijos pareiškime

Susitikime su Lietuvos ambasados Baltarusijoje gynybos atašė jam buvo pranešta apie būtinybę pateikti įrodymų dėl Lietuvos valstybinės sienos kirtimo fakto, nurodė ministerija.

Tuo metu Baltarusijos kariškiai pateikė savo duomenis, remiantis kuriais, oro erdvės pažeidimo nebuvo, pareiškė ji.

„Iki rugpjūčio 26 dienos 16 val. Lietuva nepateikė savo objektyvios kontrolės duomenų dėl jos pačios įvardinto incidento. Todėl Baltarusijos gynybos ministerija jos pateiktus kaltinimus laiko nepagrįstais“, – pareiškė Baltarusijos gynybos ministerija.

Baltarusija Lietuvai pirmadienį įteikė notą dėl akcijos „Laisvės kelias“ metu į Baltarusiją įskridusių balionų, pavadindama tai „planuota provokacija“.

Savo ruožtu Lietuva pirmadienį taip pat įteikė notą Baltarusijai dėl oro erdvės pažeidimo – užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, į Lietuvos teritoriją vykstant solidarumo akcijai buvo įskridęs baltarusių sraigtasparnis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius