Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusijos lietuviai laukia lengvesnių kelionių per sieną

Valstybės siena
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Lietuvos ir Baltarusijos siena
Šaltinis: BNS
0
A A

Baltarusijos lietuviai sako laukiantys, kada atsiras galimybė supaprastinta tvarka keliauti per Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sieną.

Pas prezidentę Dalia Grybauskaitę antradienį apsilankę Baltarusijos Gervėčių krašto lietuvių bendruomenės atstovai sakė norintys, kad „kuo greičiau“ būtų pasirašyta Lietuvos ir Baltarusijos sutartis, kuri leistų be vizų keliauti 50 kilometrų pasienio ruože gyvenantiems žmonėms.

„Reikalinga sutartis dėl 50 kilometrų, nes beveik visos etninės žemės, kur dar kalbančios, pakliūna į tą 50 kilometrų. Tai išspręstų daug klausimų, nes nuo 1946 metų faktiškai visas jaunimas, beveik 95 proc., jau atvyko į Lietuvą, tai jų tėveliai ar giminės, kurie dabar gyvena Lietuvoje, bendrautų“, – BNS po susitikimo su Lietuvos vadove sakė Gervėčių bendruomenės garbės pirmininkas Alfonsas Augulis.

Prezidentė domisi ir pažadėjo toliau nuosekliai domėtis, kiek įmanoma, bandyti tas problemas spręsti su Baltarusijos valdžia palaikant ryšius, – sakė Linas Balsys.Anot jo, D.Grybauskaitė ne tik išreiškė palaikymą jų pageidavimams, bet ir parodė besidominti jų problemomis. A.Augulis sakė besidžiaugiantis tuo, kad D.Grybauskaitė ne žada, o ragina dirbti pačius bendruomenės atstovus.

„Prezidentė ne tik palaikymą išreiškė, bet ir giliai domėjosi, pritarė. Mūsų kraštui labai imponuoja tai, kad prezidentė nemokina, nežada „mes jums padėsime, duosime“, o taip, kad yra, rodos, sako „būkite patys darbštūs“. Tai pirma prezidentė, kuri nesako, kad „duosime, atnešime, padarysime geresnį gyvenimą“. Labai džiaugiamės, kad prezidentė yra paprasta“, – kalbėjo jis.

Pasak prezidentės atstovo spaudai Lino Balsio, šalies vadovė pažadėjo stengtis spręsti lietuvių bendruomenės Baltarusijoje problemas.

„Prezidentė domisi ir pažadėjo toliau nuosekliai domėtis, kiek įmanoma, bandyti tas problemas spręsti su Baltarusijos valdžia palaikant ryšius“, – BNS sakė L.Balsys.

Buvo tikimasi, kad Lietuva susitarimą su Baltarusija pasirašys rugsėjį per Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos vizitą, tačiau, pasak Lietuvos diplomatų, Baltarusijos pusė tuomet paprašė pasirašymą atidėti ir patikslinti kai kuriuos klausimus.

Anot Lietuvos diplomatų, Baltarusija oficialiai deklaruoja, kad yra pasirengusi netrukus pasirašyti sutartį, bet realiai šį klausimą vis nukelia.

Planuojama, kad pagal sutartį, rajonuose, esančiuose iki 50 kilometrų nuo sienų, gyventojai galėtų judėti turėdami 20 eurų kainuojančius specialius leidimus, kurie būtų išduodami penkeriems metams. Tokiu atveju Gardino ir Lydos gyventojai galėtų be vizų atvykti į Vilnių ir Druskininkus, ir atvirkščiai.

Lietuvos teritorijoje prie Baltarusijos, kurioje būtų leidžiamas judėjimas per sieną be vizų, gyvena apie 800 tūkst. žmonių. Baltarusijos pusėje teoriškai laisvu judėjimu galėtų pasinaudoti apie 600 tūkst. gyventojų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min