Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 5d. 18:50

Baltarusijos prezidento portretas ant žurnalo viršelio šokiravo pasieniečius

Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka dalyvavo forume Belarus EXPO 2009.

Baltarusijos pasienio kontrolės punkte Lavoriškės – Kamenyj Log, dviems valadomos buvo sulaikytas lengvasis automobilis, kuriuo važiavo VšĮ Transporto media centras vadovas ir žurnalo „Transportas“ vyr. redakrius. Sulaikymo priežastis – Baltarusijos pasieniečiai rado keletą žurnalo „Transportas“ numerių su Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos portretu ant viršelio.

VšĮ Transporto media centras vadovas Algirdas Aušra ir žurnalo „Transportas“ vyr. redakrius Gytis Vincevičius, susiruošę į Maskvoje organizuojamą parodą „Sandėlys. Transportas. Logistika – 2009“, ir įsidėję į lengvąjį automobilį keletą žurnalo „Transportas“ numerių, kartu ir pastarąjį Nr. 9(19) su Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos portretu ant viršelio, patikrinimo metu Baltarusijos pasienio kontrolės poste Kamenyj Log buvo sulaikyti dviems valandoms, kol pasienio tarnybos aiškinosi Prezidento protreto ant žurnalo viršelio atsiradimo priežastis, teigiama išplatintame pranešime.

Automobilio patikrinimo metu, atidaręs dėžę su žurnalais ir pamatęs, kad ant vieno žurnalo numerio viršelio yra Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos portretas, pasienietis nustebo. Jis paėmė vieną žurnalo numerį ir nunešė pamainos viršininkui, kuris sulaikytuosius apklausė dėl vežamų žurnalų ir prezidento Aleksandro Lukašenkos portreto ant viršelio atsiradimo aplinkybių. Vėliau apie situaciją buvo pranešta kitam poste budėjusiam viršininkui (taip pat majorui), kuris dar kartą apklausė sulaikytuosius ir nusprendė pranešti dar aukštesniems viršininkams.

Pamatę, kad pasienio kotrolės poste kilo sumaištis, sulaikytieji aiškino, kad portreto ir straipsnio atsiradimas žurnale yra pozityvus, kad kiekvienas straipsnis turi trupmas santraukas rusų ir anglų kalbomis, kad išleidus minėtą žurnalo numerį, jis buvo nusiųstas Baltarusijos Ambasadoriui Lietuvoje, kad informacija gali būti nesudėtingai patikrinama pavarčius numerį ar operatyviai pasiskambinus atitinkamoms tarnyboms, tačiau procesas vyko lėta sava eiga.

Nors pasieniečiai stengėsi raminti sulaikytuosius dėl sugaištamo laiko, teigdami, kad tokia yra galiojanti tvarka ir apie viską reikia informuoti viršininkus. Praėjus valandai buvo pranešta, kad teks dar laukti, kol atvažiuos viršininkas iš Astravos pažiūrėti žurnalo viršelio su šalies vadovo portretu.

Po dviejų valandų tikrinimo buvo pasakyta, kad galima važiuoti, tačiau sulaikytieji turi praeiti deklaruojamų prekių (raudonąjį) koridorių detaliam asmeninių daiktų ir automobilio patikrinimui atlikti. Nors pasieniečiai buvo informuoti, kad jokių deklaruojamų prekių sulaikytieji neturi, visgi viršininkų paliepimu, patikrinimo procendūra buvo pakeista ir atlikta raudono koridoriaus patikra.

Keista ir tai, kad viso patikrinimo proceso metu Baltarusijos pasieniečiai neklausė kaip sulaikytieji yra susiję su žurnalu „Transportas“, o ir tikrinant asmeninius daiktus, jie atidžiai peržiūrėjo net turimų darbo dokumentų turinį.

Dvi sugaištos valandos, dėl kurių buvo pavėluota į Baltarusijos – Rusijos dieninės pamainos darbo grafiką, privertė laukti dar vieną papildomą valandą, todėl į Maskvą žurnalo atstovai nuvyko jau gerokai po vidurnakčio.

Nuotykių patyrę žurnalo „Transportas“ atstovai džiaugiasi, kad jų kelionė į Maskvą per Baltarusiją baigėsi laimingai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min