Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusijos tvarka: pareigūnai naktį pasienyje išlaipino vaikus iš Lietuvos – šie glaudėsi degalinėje

Medininkų punktas
VSAT nuotr. / Medininkų punktas
Šaltinis: 15min
6
A A

Pirmadienio naktį grupė ledo ritulio mokyklai „Geležinis vilkas“ priklausančių vaikų ir juos lydėjusių tėvų Baltarusijos pasienyje buvo išsodinti iš autobuso ir maždaug porą valandų laukė, kada jų paimti atvažiuos tas pats autobusas. Taip nutiko dėl sunkiai suvokiamos Baltarusijos tvarkos: iš šios šalies išvažiuojančiame autobuse turi būti tiek pat žmonių, kiek jų buvo įvažiuojant į šalį.

Dvi ledo ritulio mokyklos „Geležinis vilkas“ komandos, kurias sudaro 10–12 metų vaikai, dviem skirtingais autobusais vyko į Lidos ir Bresto miestuose vykusias varžybas.

Tačiau sekmadienio vakarą grįžtant į Lietuvą sugedo vienas iš autobusų.

Kadangi nesugedęs autobusas buvo didelis, visi vaikai bei juos lydintys tėvai buvo susodinti į vieną – tai ir užkliuvo Baltarusijos pareigūnams.

Jie paaiškino, kad pagal galiojančią tvarką, autobuse gali būti tiek žmonių, kiek jų buvo įvažiuojant į šalį.

„Ir taškas. Taškus dėliojo porą valandų ir tuomet autobusas su vaikais pajudėjo atgal į Baltarusiją. Perviršis – taikliai pastebėjo vieno sportininko tėtis, t.y. jaunesni vaikai, kurių autobusas ir sugedo, sekmadienio vėlų vakarą buvo išsodinti, rodos, degalinėje. Ir laukė dar kelias valandas, kol vyresni vaikai atliko visas pasienio procedūras bei vidurnaktį pasiekė Lietuvą. Tuomet autobusas grįžo parvežti jaunesniųjų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ įspūdžiais dalijosi vieno vaiko mama.

Ji teigė savo atžalą parsivežusi po 24 valandos.

„O mažesniųjų komandos nariai namus pasiekė, spėju, šios dienos paryčiais“, – svarstė ji.

polskibus.com nuotr./Autobuse.Asociatyvinė nuotr.
polskibus.com nuotr./Autobuse.Asociatyvinė nuotr.

Nuo šalčio saugojosi degalinėje ir motelyje

Bendrovės „Transtefa“ vairuotojas, kuris autobusu vežė jaunuosius sportininkus, Romanas Stankevičius 15min baltarusių tvarką pavadino nesąmone.

Jis teigė, kad autobusui pajudėjus link Vilniaus, pasienyje išsodinti vaikai pradžioje glaudėsi degalinėje.

„Artimiausia degalinė, kuri buvo prie sienos, leido užeiti į vidų, kad vaikai nešaltų lauke. Bet ten šalia buvo motelis, paskui jie nuėjo į motelį, palaukė“, – pasakojo jis.

Tuščias autobusas paimti likusių vaikų atvyko po pusantros ar dviejų valandų.

Anot R.Stankevičiaus, tuščias autobusas paimti likusių vaikų atvyko po pusantros ar dviejų valandų.

Jis teigė pats atlikęs abu reisus, nes naktį išsiųsti naują vairuotoją iš Vilniaus būtų dar ilgiau užtrukę, mat jam būtų tekę iš namų vykti pasiimti autobuso.

Vairuotojas leido suprasti žinojęs, kad tokia tvarka, tačiau nesitikėjęs, kad pasieniečiai nepraleis vaikų.

„Netgi tos pačios bendrovės du autobusai, per tą patį postą įvažiavome, tie patys žmonės... Ten kaip tik keitėsi pamaina pas baltarusius, jei būtų buvusi ankstesnė pamaina, mus būtų praleidę“, – svarstė jis.

15min.lt/Andrejus Jadkauskas
15min.lt/Andrejus Jadkauskas

Mokyklos „Geležinis vilkas“ vadovas Andrejus Jadkauskas 15min pasakojo, kad pasienyje Baltarusijos pareigūnų širdis bandė suminkštinti ir komandų vadovai, ir vaikus lydėję tėvai, bet veltui.

A.Jadkauskas sakė, kad vežėjai turėjo žinoti Baltarusijos tvarką: „Aš jiems išsakiau priekaištus, kad turėjo kitaip organizuoti.“

Tai kvepia sovietiniais dalykais, jie neatsižvelgia, kad čia maži vaikai.

„Tos šalies įstatymai tokie ir turime jų laikytis. Mes net neįsivaizduojame, kad mūsų šalies pareigūnai taip galėtų vaikus išsiųsti, o baltarusiams... Bandėme prašyti, kad vaikams padarytų išimtį arba parūpintų, kur mums tuos vaikus priglausti... o jų nedomina. Tai kvepia sovietiniais dalykais, jie neatsižvelgia, kad čia maži vaikai. Ir moterys važiavo“, – sakė jis.

A.Jadkauskas sakė planuojantis kreiptis į Baltarusijos ambasadą ir papasakoti apie nemalonų įvykį: „Reikalauti nieko negalime, bet skundą parašysime.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min