Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos jūroje buvo treniruojamasi likviduoti naftos taršą

Karinių jūrų pajėgų laivas „Šakiai“ pratybose
Karinių jūrų pajėgų nuotr. / Karinių jūrų pajėgų laivas „Šakiai“ pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Lietuvos teritorinės jūros vandenyse, prie Būtingės terminalo plūduro, vyko naftos taršos likvidavimo pratybos. Tai planinės bendros Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro ir akcinės bendrovės „ORLEN Lietuva“ organizuotos pratybos.

Pratybose dalyvavo Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC), AB „ORLEN Lietuva″, UAB „SMIT OCTO″, KJP paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo laivas „Šakiai″, vilkikai „Soll Tengiz″ ir „Tak-4″.

Pratybų tikslas – patikrinti tarnybų, dalyvaujančių naftos taršos likvidavimo jūroje operacijose, techninį apsirūpinimą, ryšius, gebėjimą operatyviai reaguoti į susidariusią situaciją, užkertant kelią tolesniam naftos teršalų jūroje plitimui, organizuoti teršalų surinkimą, koordinuoti darbus, įvertinti bendradarbiavimo efektyvumą tarp įstaigų.

Pratybos buvo vykdomos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų – prie Būtingės terminalo, vykdant naftos krovos į tanklaivį darbus, į jūrą tariamai išsiliejo 10 tonų žaliavinės naftos. Atsižvelgiant į šį kiekį išsiliejimas buvo priskirtas antro lygio teršimo nafta incidentui, kurio metu naftai surinkti pasitelkiamos nacionalinės pajėgos. Nedelsiant po incidento buvo atlikta pirminė priekrantės zonos žvalgyba. Kartu KJP JGKC operatyviai įvertino situaciją ir atliko naftos dėmės dreifo prognozės skaičiavimus.

Bendradarbiaudami naftos taršos likvidavimo operacijai pasitelkti laivai sustabdė naftos plitimą panaudodami „bonines“ užtvaras, lokalizuotą naftą surinko naudodami naftos surinkimo techniką.

Pratybų organizatorių teigimu, šios pratybos pavyko ir pasiekė savo numatytus tikslus. Ateityje rengiant tokio pobūdžio nacionalines taršos likvidavimo pratybas numatoma įtraukti daugiau atitinkamų valstybinių institucijų, siekiant tobulinti Lietuvos nacionalinį naftos išsiliejimų jūroje likvidavimo planą.

Artimiausiu metu KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras su Akcine bendrove „ORLEN Lietuva" dar aptars šių pratybų resultatus.

Tokio pobūdžio pratybos prie Būtingės terminalo plūduro yra organizuojamos kiekvienais metais.

Karinės jūrų pajėgos nuo 2009 m. sausio 1 d. vykdo valstybės priskirtą taikos meto funkciją – organizuoja, koordinuoja ir vadovauja žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone, taip pat organizuoja, koordinuoja ir vadovauja naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone. Šiai funkcijai vykdyti 2009 m. buvo įsteigtas naujas Karinių jūrų pajėgų padalinys – Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC). Iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos buvo perimtas paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo laivas „Šakiai″ priskirtoms užduotims vykdyti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min