Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos jūroje prasidėjo išminavimo operacija

Klaipėdos miesto meras R.Taraškevičius kartu su operacijos "Open Spirit 2010" kapitonais.
Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr. / Klaipėdos miesto meras R.Taraškevičius kartu su operacijos "Open Spirit 2010" kapitonais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 27 dieną Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje prasidėjo tarptautinė išminavimo operacija „Open Spirit 2010“, kurioje dalyvauja 16 karinių laivų iš 10 valstybių.

Uostamiesčio savivaldybėje penktadienį popiet lankėsi Norvegijos, Vokietijos, Estijos, Lenkijos ir Belgijos karinių laivų kapitonai. Jie gausiai papildė mero per dešimt darbo metų sukauptą įspūdingą laivų herbų kolekciją.

Laivų kapitonams šiltų linkėjimų negailėjo ir miesto meras Rimantas Taraškevičius: „Sveikinu jus mūsų svetingame ir gražiame mieste. Džiaugiuosi, kad esate čia ir kad po jūsų misijos jūra taps daug švaresnė. Linkiu sėkmingo darbo ir smagaus poilsio. Tikiuosi, jog išvyksite su pačiais geriausiais prisiminimais“.

Išminavimo operacija „Open Spirit 2010“ ("Atvira dvasia 2010" – liet. k.) vyks iki rugsėjo 8 dienos. Pagrindinis pratybų „Open Spirit 2010“ tikslas – sumažinti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų Baltijos jūros dugne likusių jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų keliamą pavojų saugiai laivybai.

Pratybomis taip pat siekiama skatinti dalyvaujančių šalių tarpusavio pasitikėjimą ir bendradarbiavimą, didinti pratybose dalyvaujančių laivų įgulų, štabo karininkų ir vadovybės įgūdžius.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min