Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 23d. 18:16

Baltijos kelias nusidriekė Briuselio gatvėmis

Baltijos kelias nusidriekė Briuselio gatvėmis
Tomo Razmaus nuotr. / Baltijos kelias nusidriekė Briuselio gatvėmis

Beveik 1000 lietuvių, latvių ir estų, gyvenančių Belgijoje rugsėjo 22 d. paminėjo Baltijos kelio trisdešimtmetį. Simbolinis Baltijos kelio pakartojimas Briuselio gatvėmis nusidriekė 600 metrų atkarpoje ir sujungė Lietuvos, Latvijos ir Estijos diplomatines atstovybes. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Baltijos kelias įkvepia ne tik mus, bet ir Europos politikus – šią savaitę Baltijos kelias tapo įkvėpimu Europos Komisijos vadovams, diskutuojant apie Europos vertybes ir europietišką gyvenimo būdą, Europos Parlamente buvo priimta rezoliucija apie istorinės atminties svarbą ateičiai“ – sakė Lietuvos ambasadorė ES J.Neliupšienė.

Prie Baltijos kelio minėjimo prisijungė ir Europos istorijos namai, po simbolinio paminėjimo Briuselio gatvėse, pakvietę briuseliečius į pikniką Baltų kaimelyje vienai dienai įsikūrusiame viename gražiausių Briuselio parkų.

„Visada džiaugiuosi, kai istorinės atminties dienos „išeina“ iš Lietuvos ambasados teritorijos ir mums svarbios datos tampa svarbios ir tai šaliai, kurioje dirbame. Bendromis lietuvių bendruomenės ir ambasados pastangomis šįkart tikrai pavyko – Baltų kaimelis Baltų vienybės dieną Europos istorijos namų teritorijoje Briuselio centre – argi gali būti europietiškiau!“ – šventes sėkme džiaugėsi Lietuvos ambasadorė Belgijoje R.Kazragienė.

„Baltijos kelio paminėjimui rugsėjo 22 d. pasirinkome ne atsitiktinai. Tai ne tik Baltų vienybės diena, bet ir labai populiari Briuselyje „Diena be automobilio“ – būtent tai lėmė datos pasirinkimą“, – pasakojo vienas iš šventės organizatorių, aktyvus lietuvių bendruomenės narys G.Marijauskas.

Baltų kaimelyje, skambėjo lietuviškos, latviškos ir estiškos dainos atliekamos lietuvių choro „Be lietaus“, folkloro ansamblio „Rasos“, latvių choro „Briseles latviešu koris“ bei estų choro „BEENE“, sukosi Belgijos lietuvių šokių kolektyvo „Lietuvonis“, latvių „Briseles latviešu dejotāji“, estų „EUROVIISUD“ poros. Tarp svečių – didelis būrys ukrainiečių, NATO ir ES pareigūnai, diplomatai ir kiti Lietuvos draugai gyvenantys Belgijoje. Šventės dalyviai taip pat skanavo lietuviškos duonos ir alaus, latviškų bei estiškų saldumynų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min