Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Baltijos kelio“ sukakčiai skirtame bėgime per tris šalis tikimasi pusės milijono dalyvių

Baltijos kelias
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / „Baltijos keliui“ – jau dvidešimt.
Šaltinis: 15min
0
A A

Minint laisvės siekusių šalių akcijos – „Baltijos kelio“ – dvidešimtmetį, rugpjūčio 22–23 dienomis rengiamas daugiau nei 600 kilometrų ilgio bėgimas per tris Baltijos šalis „Širdis plaka Baltijai“.

Organizatoriai tikisi, kad prie „Baltijos keliui“ atkartoti skirtos akcijos prisidės apie pusė milijono dalyvių, nubėgdami „savo“ kilometrą ar keletą metrų. Bėgimą ves, planuojama, apie 300 sportininkų – po 100 iš kiekvienos šalies.

Kaip skelbia organizatoriai, 24 valandas truksiantis bėgimas prasidės iš Talino ir Vilniaus. Pirmieji į Rygą keliaus 388 kilometrus, antrieji – 290, iš viso tai sudarys 678 kilometrus.

Lietuvos bėgikus iš Lietuvos sostinės Arkikatedros aikštės išlydės prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vedantieji su Lietuvos vėliavos spalvomis nudažyta apranga bėgs iki Rygos Nepriklausomybės paminklo pasikeisdami po kilometrą. Visi norintieji galės prisijungti prie jų pasirinktose vietose, „savo kilometrą“ galima pasirinkti ir užsiregistruoti specialioje interneto svetainėje www.baltijoskelias20.lt.

Anot organizatorių, laukiami ir tie, kurie negali bėgti ar eiti – jų teigimu, „svarbiausia yra judėjimas“, įskaitant ir mojavimą bėgantiesiems iš balkono.

Organizatorių teigimu, „savo kilometrą“ renkasi ir žinomi žmonės – paminėtas aktorius Vytautas Rumšas, taip pat galbūt dalyvaus prezidentės patarėjas užsienio politikos klausimais Darius Semaška, Seimo nariai orientacininkai, kaip antai, Algirdas Sysas.

Žinomi orientavimosi sporto atstovai prie bėgimo prisidėti negalės, kadangi tuo metu Vengrijoje vyks Pasaulio orientavimosi sporto čempionatas.

Bėgikų širdies plakimas bus įrašytas į bendrą Baltijos kardiogramą. Specialiu prietaisu matuojamus bėgikų širdies dūžius planuojama perduoti internetu.

Vyriausybės patvirtintoje akcijos minėjimo programoje taip pat numatytas dokumentinis filmas „Laisvės pašaukti“, radijo spektaklis „Kelyje“, patriotinių dainų albumas, estafetė dviračiais, minėjimo renginys „Baltijos laužai“, trijų Baltijos šalių keliautojų sąskrydis, edukacinės programos, oro balionų fiesta.

Liepos pabaigoje prieš du dešimtmečius trijose nepriklausomybės siekusiose Baltijos šalyse vykusi akcija „Baltijos kelias“ įtraukta į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) „Pasaulio atminties“ sąrašą.

„Baltijos kelio“ akcija įvyko 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint stalininės Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos pasirašyto Molotovo–Ribentroppo pakto ir jo slaptųjų protokolų, kuriais neteisėtai pasidalyta Europa, 50-ąsias metines.

Akcijos metu už rankų susikibę trijų Baltijos šalių piliečiai sudarė gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino. „Baltijos kelyje“ dalyvavo apie 2 mln. žmonių.

Po dvejų metų pasaulis pripažino nepriklausomas Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybes.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min