Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2011 01 03

Baltijos šalių karinių laivų eskadrai vadovaus Lietuvos karininkas

Nuo sausio 5 dienos vadovavimą Baltijos šalių karinių laivų eskadrai BALTRON (angl. Baltic Naval Squadron) perima Lietuva ir jos vadu skiriamas Lietuvos karinių jūrų pajėgų komandoras leitenantas Andrius Širvys, vienerių metų trukmės pareigas perimsiantis iš Estijos karinių jūrų pajėgų komandoro Indreko Hansono (Indrek Hanson).
Vienerių metų tarnybą Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų  laivų eskadroje pradeda ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“.
Vienerių metų tarnybą Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų laivų eskadroje pradeda ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“. / Karinių jūrų pajėgų nuotr.

Taip pat vienerių metų tarnybą Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų  laivų eskadroje pradeda ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42), kuris pakeis praėjusiais metais Baltijos karinių laivų eskadroje šaliai atstovavusį minų paieškos ir nukenksminimo laivą „Sūduvis“ (M52). 

Kartu su BALTRON vado rotacija keisis ir eskadros štabo sudėtis. Šių metų pirmąjį pusmetį štabe, dislokuojamame eskadrai priskirtame vadovavimo laive, kartu su Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkais tarnaus ir atstovai iš Latvijos ir Estijos karinių jūrų pajėgų.

Baltijos eskadrai vadovausiantis kmdr. ltn A. Širvys yra patyręs jūrų karininkas, tarnybą Lietuvos karinėse jūrų pajėgose pradėjęs 1997 metais. Karininkas yra vadovavęs Lietuvos karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir nukenksminimo laivui „Sūduvis“ (M52), taip pat vadovavimo ir aprūpinimo laivams „Vėtra“ (A41) ir  „Jotvingis“ (N42).  Šie laivai vadovaujant kmdr. ltn. A. Širviui ne kartą  po pusmetį buvo priskirti eskadrai BALTRON ir dalyvavo įvairiose karinėse pratybose ir operacijose Baltijos jūroje ir už jos ribų. Praėjusių metų pirmąjį pusmetį kmdr. ltn. A. Širvys ėjo BALTRON eskadros štabo viršininko pareigas.
Baltijos šalių karinių laivų eskadra buvo įkurta 1998 metais. Eskadrą sudaro laivai ir tarptautinis štabas, kuriuos į eskadrą skiria Lietuva, Latvija ir Estija.  
BALTRON užduotys – vykdyti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų Baltijos jūros dugne likusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacijas, stiprinti Baltijos valstybių teritorinės jūros ir išskirtinės ekonominės zonos saugumą. Kartu ši eskadra tarnauja ir kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius