2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Baltijos šalių okupaciją neigęs buvęs Vilniaus universiteto profesorius iš Rusijos: „Aš pasikeičiau“

Vilniaus universitetas (VU) nutraukia sutartį su profesoriumi iš Rusijos Andrejumi Desnickiu, neigusiu Baltijos šalių okupaciją. Profesorius dėl šio sprendimo nesipiktina, tačiau pabrėžia, kad tą tekstą rašė prieš 11 metų, o dabar galvoja kitaip.
Andrejus Desnickis
Andrejus Desnickis / Asmeninio archyvo nuotr.

„Informuoju, kad rugpjūčio mėnesį darbo sutartis su Andrejumi Desnickiu bus nutraukta“, – Lietuvos radijui patvirtino VU Filologijos fakulteto dekanas, profesorius Mindaugas Kvietkauskas.

Pasak Lietuvos radijo, nuo praėjusių metų rudens VU dirbantis mokslo darbuotoju ir lektoriumi A.Desnickis anksčiau gyvendamas Maskvoje rašė publikacijas, kuriose neigė Lietuvos ir dar dviejų Baltijos šalių okupaciją.

Rusijos auditorijai jis teigė, kad Stalinas šalis ne okupavo, o tik primygtinai reikalavo jungtis į Sovietų Sąjungos sudėtį.

Mokslininko teigimu, atleidimo iš darbo priežastis buvo straipsnis „Sovietinės Baltijos šalys: kas tai buvo?“, kurį jis 2012 m. parašė portalui „Pravmir“.

A.Desnickis savo „Telegram“ kanale paskelbė, kad praėjus 11 metų jis mato situaciją kitaip ir jei dabar rašytų šia tema, apsiribotų tik vienu sakiniu, kuris yra tame straipsnyje: „Nėra nė menkiausios abejonės, kad prijungimas iš tiesų buvo smurtinis ir pažeidė visas įmanomas tarptautinės teisės normas, o po to sekė represijos“.

„O visa kita, apie ką tuo metu rašiau, po 11 metų matau visiškai kitaip“, – teigia jis.

Mokslininkas sakė, kad nuoširdžiai apgailestauja dėl šio straipsnio ir atsiprašo už jį. „Prašau vertinti mane ne pagal atskirus daugiau nei prieš dešimtmetį padarytus pareiškimus, bet pagal tai, ką sakau ir darau dabar. Ar Lietuva vis dar nori suteikti man stogą virš galvos, sprendžia Lietuvos valdžios institucijos, tačiau aš esu ir visada būsiu dėkingas šiai gražiai šaliai, savo kolegoms ir draugams už viską, ką jie man davė“, – rašo A.Desnickis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min