Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos šalių oro erdvėje vyks NATO ir Švedijos naikintuvų treniruotė

Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvas F-4 „Phantom“
Antano Gedrimo (KOP) nuotr. / Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvas F-4 „Phantom“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 22-23 d. Baltijos šalyse aštuntą kartą vyks NATO sąjungininkų oro pajėgų vadavietės Ramšteine rengiama Baltijos šalių karinių oro pajėgų treniruotė BRTE VIII (angl. Baltic Region Training Event). Pirmą kartą nuo 2008 metų rengiamoje treniruotėje dalyvaus Švedijos karališkosios oro pajėgos.

Per treniruotę NATO ir Švedijos oro erdvės kontrolės valdybos, koordinuodamos savo veiksmus, suteiks būtiną paramą neidentifikuotiems ar problemų su ryšio priemonėmis turinčiais orlaiviais.

„Mus džiugina tai, kad į NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių kontingentų treniruotę pirmą kartą įsitraukė ir Švedija. Tai, kad šios šalies karinės oro pajėgos dalyvaus šioje treniruotėje demonstruoja tai, ko mes siekiame – stiprinti ir aktyvinti  Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą gynybos srityje,“ – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Treniruotėje dalyvaus šiuo metu Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuoti NATO greito reagavimo oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys vokiečių naikintuvai F-4 „Phantom“ ir Karališkųjų Švedijos oro pajėgų naikintuvai JAS-39 „Grippen“. Pagal pratybų scenarijų Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27 „Spartan“ imituos ryšį virš Baltijos jūros praradusį orlaivį.

Treniruotėje taip pat dalyvaus Jungtinis karinių oro operacijų centras Uedeme (Vokietija) ir Baltijos šalių bendrasis valdymo ir pranešimų centras Karmėlavoje. Šie centrai taip pat palaikys ryšį ir derins procedūras su Švedijos oro operacijų centru bei šios šalies Valdymo ir pranešimų  centrais. 

BRTE VIII siekiama ne tik treniruoti NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių NATO orlaivių ir kitų institucijų įgūdžius, standartizuoti procedūras, bet ir glaudinti Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą, demonstruoti NATO įsipareigojimus kolektyviniam saugumui, sąjungininkų solidarumą ir pasitikėjimą. Ši treniruotė skiriasi nuo ankstesnių tuo, kad joje pirmą kartą dalyvaus Švedija – NATO partnerystės taikos labui programos partnerė. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min