Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos šalys kurs bendrą televizijos kanalą?

Televizija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Televizija
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos žiniasklaida pagal tarptautinių organizacijų vertinimus yra priskiriama laisvos žiniasklaidos kategorijai. Vis dėlto Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius pripažįsta, kad apsisaugoti nuo propagandos nėra lengva, o tam padėtų bendradarbiavimas su Latvija ir Estija.

„Lietuvos žiniasklaida yra gana stipri, tad visuomenę norima paveikti ne visai etiškai būdais per nesąžiningus medijos kanalus“, - „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ trečiadienį teigė D.Radzevičius.
 
Pirmadienį teismas patenkino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos prašymą riboti kanalo „RTR planeta“ ne Europos Sąjungoje pagamintų laidų transliacijas trims mėnesiams. Komisija nurodė, kad kovo 2 d. apie įvykius Kryme parodytoje informacinėje laidoje „Savaitės žinos“ buvo kurstoma tautinė nesantaika, skatinami kariniai veiksmai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Dainius Radzevičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Dainius Radzevičius


 
Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko nuomone, tokie transliavimo apribojimai yra geri ir rezultatyvūs. Taip pat pašnekovas pabrėžė, kad dar yra kitų neišnaudotų galimybių, kurios padėtų kovoti su propaganda, skleidžiama per rusiškus kanalus.

Šiandien kovojant prieš nedorą propagandą informacija yra labai svarbi. Man atrodo, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos visuomeninių transliuotojų bendradarbiavimas galėtų būti aktyvesnis.

„Dar 1996 m. prasidėjo labai graži idėja su Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondu, bet ji dar neišnaudota, kada remiamas kuo įvairesnis turinys: ar kultūrinė informacija, ar vaikams skirta produkcija. Reikia įvesti daugiau programų, toms pačioms tautinėms mažumoms, išeivijos Lietuviams“, - mano jis.

Taip pat D.Radzevičius siūlo kovoje su propaganda labiau bendradarbiauti su Latvija ir Estija.

„Šiandien kovojant prieš nedorą propagandą informacija yra labai svarbi. Man atrodo, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos visuomeninių transliuotojų bendradarbiavimas galėtų būti aktyvesnis. Kiek žinau, vyksta derybos dėl vieno bendro kanalo steigimo arba naujienų keitimosi.  Žmonių informavimas, kas kur vyksta, yra vienas iš svarbesnių dalykų“, - sakė D. Radzevičius.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

 

Žinių radijas
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min