Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai aptarė saugumo problemas

Linas Linkevičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius, Edgaras Rinkevičius, Urmas Paetas ir Frankas-Walteris Steinmeieris birželio 16–17 dienomis Taline vykusiame tradiciniame susitikime pagal formulę „3+1“ aptarė situaciją Ukrainoje ir saugumo padėtį regione, diskutavo aktualiais Europos Sąjungos klausimais.

Po susitikimo vykusioje spaudos konferencijoje buvo pabrėžta būtinybė stiprinti ES saugumo ir gynybos pajėgumus bei išreikšta viltis, kad birželio 27 d. ES pasirašys Asociacijos sutartis su Gruzija, Moldova ir likusias šios sutarties nuostatas su Ukraina, taip užtikrinant šių šalių grįžimą į Europos šeimą.

Kartu su kolegomis ministrais esame susirūpinę dėl nutrūkusių Ukrainos ir Rusijos derybų dėl dujų skolos padengimo ir dėl Ukrainai pradėtų taikyti naujų dujų kainų, kurios stumia šalį į nepavydėtiną padėtį, - sakė L.Linkevičius.

„Lietuva rėmė ir remia Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos pastangas užbaigti Asociacijos susitarimų pasirašymo procesą su Europos Sąjunga. Dar kartą norime pabrėžti, kad tolesnis Ukrainos kelias turi būti nulemtas jos pačios valia, be trečiųjų šalių įsikišimo ir jėgos naudojimo“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Pasak L.Linkevičiaus, negalima leisti partnerystę su ES pasirinkusiai Ukrainai tapti karinių, ekonominių ir pilietinę visuomenę skaldančių priemonių įkaite, todėl būtina kaip įmanoma greičiau sustabdyti tebesitęsiantį konfliktą Rytų Ukrainoje.

„Kartu su kolegomis ministrais esame susirūpinę dėl nutrūkusių Ukrainos ir Rusijos derybų dėl dujų skolos padengimo ir dėl Ukrainai pradėtų taikyti naujų dujų kainų, kurios stumia šalį į nepavydėtiną padėtį. Remiame ES pastangas rasti sprendimą šioje sudėtingoje situacijoje“, – sakė L.Linkevičius.

Tai buvo jau 16-tasis trijų Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Kitais metais jis bus rengiamas Vokietijoje.

Viešėdamas Estijoje L.Linkevičius taip pat lankėsi 2008 m. įkurtame NATO kibernetinio saugumo centre, kurio veiklą remia 14 šalių, įskaitant Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Rytoj ministras vyks į Tartu, kur lankysis Baltijos gynybos koledže, pasveikins šiais metais karininkų kursus sėkmingai baigusius Baltijos gynybos koledžo absolventus. Specialioje ceremonijoje vienai iš salių bus suteiktas Hanso Haekkerupo vardas.

H.Haekkerupas (1945–2013) – ilgametis Danijos politikas ir diplomatas, buvęs Danijos gynybos ministras, vienas iš pagrindinių Baltijos šalių narystės NATO rėmėjų.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min