Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Baltosios pirštinės“: daugiausia rinkėjai skundžiasi dėl gudrios ir apgalvotos agitacijos

Rinkimai Eišiškėse
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Rinkimai Eišiškėse
Šaltinis: 15min
3
A A

Antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną „Baltosios pirštinės“ gavo daugiau nei dvidešimt įvairių skundų. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose.

Didžiąją pranešimų apie galimus pažeidimus dalį sudaro gudrios ir apgalvotos agitacijos pavyzdžiai. Labiausiai rinkėjams užkliuvo tai, kad dalinami lankstinukai ir žaibiškai į jų namus po to atvyksta rinkimų komisijos nariai vykdyti balsavimo namuose. Be to, gaunama nemažai pranešimų su klausimais dėl aktyviai vykdomos politinės agitacijos – dažnai piliečiai klausia, ar kandidatams taip galima elgtis.

Dalis pranešimų buvo susiję ir su galimai netinkamu rinkimų komisijų narių darbu, kai šie atvyksta į balsavimą namuose. Senyvo amžiaus ir neįgalūs rinkėjai ar jų artimieji skundžiasi, kad komisijų nariai neužtikrina balsavimo slaptumo. Rinkėjai netgi duoda pastabas nekokybiškai dirbantiems komisijų nariams, tačiau pastangos bevaisės – pasak pranešimų, komisijų nariai vis tiek nereaguoja į pastabas ir dirba, kaip yra įpratę, žiūrėdami į kiekvieno rinkėjo balsą.

Trečiąją antrojo rinkimų turo balsavimo dieną buvo gauta pranešimų ir apie tai, kad Kauno klinikose kartu su pašto darbuotojais po palatas pas rinkėjus nevaikščiojo komisijų nariai, kas yra privaloma. Specialaus pašto darbuotojos patvirtino, kad kiek teko vaikščioti, komisijų narių nebuvo – tai rinkimų proceso pažeidimas.

Gauta informacijos ir apie galimą rinkėjų spaudimą. Susirūpinęs rinkėjas pranešime teigė, kad jo dėmesį patraukė po namus važinėjantys Darbo partijos narys ir dar vienas kitos (neįvardino) partijos atstovas. Pilietis girdėjo, kad partijų atstovai keliavo po miestelį ne tik agituodami, bet ir kitais būdais spausdami rinkėjus pasirinkti vieną iš kandidatų.

„Baltosios pirštinės“ toliau šeštadienį stebi balsavimą namuose. Visus pagrįstus pažeidimus nagrinėti perduoda pagal kompetenciją Vyriausiajai rinkimų komisijai arba Policijai.

PRANEŠKITE. Jeigu pastebėjote galimus rinkimų pažeidimus, nedelsdami kreipkitės į „Baltąsias pirštines“ – internetu baltosiospirstines.lt/pranesk, elektroniniu paštu info@baltosiospirstines.lt ar telefonu 8 (633) 13177.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min