Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

„Baltosios pirštinės“ gavo 80 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus

Iki 16 valandos „Baltųjų pirštinių“ stebėtojai apsilankė daugiau nei 120 apylinkių trečdalyje Lietuvos savivaldybių. Pagal stebėtojų pranešimus, balsadėžės galimai yra netinkamai užplombuotos kas penktoje aplankytoje apylinkėje – tai beveik perpus mažiau atvejų nei per pernai vykusius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus, rašoma spaudai išplatintame pranešime.
Sekmadienis – Lietuvos prezidento rinkimų ir referendumo dėl pilietybės diena
Sekmadienis – Lietuvos prezidento rinkimų ir referendumo dėl pilietybės diena / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Visgi pasitaiko pavienių atvejų, kai komisijos daro kitus pažeidimus: neleidžia balsuoti kitoje apylinkėje registruotam rinkėjui, nenaudoja duomenų apsaugai užtikrinti skirtų juodų lakštų, neužtikrina balsavimo slaptumo nepagrįstai leisdami į balsavimo kabiną eiti ne po vieną. Taip pat pastebima pavienių rinkiminės agitacijos atveju šiuo metu galiojančiu agitacijos draudimo laikotarpiu.

Iš viso „Baltosios pirštinės“ gavo daugiau nei 80 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus.

„Baltosios pirštinės“ primena, kad balsuojant rinkimų apylinkėje rinkėjų sąraše dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose ir referendume pasirašoma atskirai. Rinkimų komisijos daro pagrįstą prielaidą, kad balsuoti atėjęs pilietis yra apsisprendęs balsuoti tiek rinkimuose, tiek referendume, todėl jam išduodami abu biuleteniai.

Gyventojai, norėdami balsuoti tik rinkimuose arba referendume, turi teisę atsisakyti biuletenio – apie tai rinkėjas turi informuoti komisijos narį prieš pasirašydamas rinkėjų sąraše. Primename, kad už kiekvieno biuletenio išdavimą rinkėjų sąraše pasirašoma atskirai. Pasirašius du kartus, rinkėjui turi būti išduoti abu biuleteniai. Jei du kartus pasirašęs rinkėjas gauna tik vieną biuletenį, jis turėtų reikalauti komisijos, kad būtų išduotas ir kitas.

Primename, kad šiandien ryte „Baltosios pirštinės“ gavo kelis pranešimus apie galimai rinkėjams neišduodamus referendumo biuletenius, iš jų vienas buvo susijęs su nesklandumais balsuojant šiandien, kiti – su balsavimu namuose. Informaciją organizacija perdavė Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius