Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 17d. 13:36

„Baltosios pirštinės“: kai agitacija draudžiama, gudraujama socialiniuose tinkluose

Antrasis merų rinkimų turas Trakų rajone
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Antrasis merų rinkimų turas Trakų rajone

Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ iš stebėtojų ir aktyvių piliečių iki 13 valandos sulaukė beveik 70 pranešimų apie galimus pažeidimus. Daugiau nei 300 „Baltųjų pirštinių” stebėtojų lanko rinkimų apylinkes visose savivaldybėse, kuriose vyksta II-asis tiesioginių mero rinkimų turas.

Daugiausiai pranešimų sulaukiama dėl galimų agitacijos pažeidimų, skleidžiamos politinės reklamos socialiniuose tinkluose, o stebėtojai dažniausiai praneša apie neplombuotas arba netaisyklingai plombuotas balsadėžes, teigiama išplatintame pranešime.

Pastebimas kandidatų ir juos palaikančių asmenų gudravimas. Penktadienį socialiniuose tinkluose paviešinti pranešimai yra aktyviai komentuojami ir taip palaikomi aktyviais bei matomais naujienų sraute agitacijos draudimo laikotarpiu, ypač sekmadienį. Pasitaikė atvejų, kai yra likusios politinės reklamos šalia rinkimų apylinkių. Dažnai piliečiai praneša apie išorinę politinę reklamą, didelius lauko stendus, tačiau jiems yra taikoma išimtis ir agitacijos draudimo laikotarpiu tokia politinė reklama gali likti.

Penktadienį socialiniuose tinkluose paviešinti pranešimai yra aktyviai komentuojami ir taip palaikomi aktyviais bei matomais naujienų sraute agitacijos draudimo laikotarpiu, ypač sekmadienį.

„Baltųjų pirštinių” stebėtojai, kaip ir kiekvienų rinkimų metu, vėl praneša apie neužplombuotas ar netaisyklingai užplombuotas balsadėžes - tai vienas dažniausių grubių rinkimų komisijų pažeidimų. Beveik visais atvejais apylinkių rinkimų komisijų nariai pripažįsta padarytą klaidą ir ją ištaiso. Daugiausiai stebėtojų pranešimų yra susiję su rinkėjų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų patikrinimo. Ypač kaimiškose vietovėse rinkimų komisijų nariai dažnai nė nepaprašo asmens tapatybės dokumentų, kas sudaro sąlygas nesąžiningiems rinkėjams tuo pasinaudoti ir balsuoti kito asmens vardu.

Sulaukiama daug skambučių dėl konsultacijų apie rinkimų tvarką ar informacijos apie mažareikšmius pažeidimus.

Kilus klausimams ir pastebėjus galimą rinkimų pažeidimą piliečiai kviečiami nedelsiant pranešti „Baltosioms pirštinėms“: www.baltosiospirstines.lt/pranesk, info@baltosiospirstines.lt, 8 633 13177.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min