Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltų dantų ir dailių krūtų lietuvės keliauja į Baltarusiją

Krūtinė
S. Žiūros BFL nuotr. / Krūtinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vis daugiau lietuvių atranda Baltarusiją – kaip pigesnių medicinos paslaugų šalį. Čia vykstama vadinamųjų grožio atostogų – tvarkyti dantų ar pasidaryti plastinės operacijos.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ rašo, kad dėl vieno danties važiuoti į Baltarusiją neapsimoka. Bet jeigu reikia protezuoti ar atlikti ne vieno, o kelių ar keliolikos dantų estetinį plombavimą, galima sutaupyti tūkstančius litų. Savo patirtimi dalijosi 40 metų Renata. Ji vyko pas Minsko odontologus.

Kainos apstulbino

Renata praėjusių metų rudenį į Minską buvo nuvykusi pasisvečiuoti pas ten gyvenančius draugus. Pakrypus kalbai apie dantų taisymą, panevėžietė susidomėjo tenykščių odontologų paslaugų kainomis. Užėjusi į vieną valstybinių stomatologijos poliklinikų, moteris apstulbo.

Metalo keramikos karūnėlė buvo įkainota 42 JAV doleriais (kiek daugiau nei 100 litų), o Panevėžyje jos kaina prasideda nuo maždaug 350 litų, geresnėje klinikoje kainuoja ir 750.

„Iš pradžių sutrikau, nes neįsivaizdavau, kokio lygio specialistai ir su kokiomis medžiagomis gali taip pigiai dirbti. Ir sprukau lauk”, – prisiminė Renata.

Kainų matematika

Vėliau Minsko centre lietuvė atkreipė dėmesį į medicinos centro iškabą. Įėjimas į senoviniame daugiaaukštyje įsikūrusią įstaigą atrodė neišvaizdžiai, bet pirmasis įspūdis pasirodė apgaulingas.

Viduje – moderniai įrengta klinika, išsidėsčiusi per tris aukštus. Paslaugų kainos čia buvo didesnės nei valdiškoje Minsko poliklinikoje, bet vis tiek gerokai mažesnės nei Lietuvoje.

Pavyzdžiui, ta pati metalo keramikos karūnėlė klinikoje kainuoja 260–350 litų, o vieno danties estetinis plombavimas – 160–250 litų.Paslaugų kainos čia buvo didesnės nei valdiškoje Minsko poliklinikoje, bet vis tiek gerokai mažesnės nei Lietuvoje.

Panevėžyje tokios procedūros kaina – beveik dvigubai didesnė, o Vilniuje – dar brangiau.

Panevėžietei dėl savo dantų problemų į Minską teko važiuoti keturis kartus. Ji apskaičiavo, kad net atmetus visas kelionės išlaidas sutaupė ne vieną tūkstantį litų.

Tačiau ne tokiais sudėtingais atvejais dantims sutvarkyti gali užtekti ir vieno vizito, tiesa, užtrunkančio kelias dienas.

Su baltarusių odontologais iš anksto tariantis dėl atvykimo, procedūrų tvarkaraštis sudaromas taip, kad užsieniečiams gydytojai galėtų skirti laiko tiek, kiek reikia – nors ir visą pamainą.

„Sužavėjo baltarusių stomatologų sąžiningumas ir kruopštumas. Manęs nepaleido tol, kol dantys nebuvo sutvarkyti tobulai.

Man jau viskas atrodė puikiai, o gydytoja Jelena Rudak vis dar buvo nepatenkinta rezultatu”, – pasakojo Renata.

Nuvykusi į Minską, Renata negyvena viešbutyje, bet nuomojasi būstą.
Už 60–70 JAV dolerių (maždaug 150–180 litų) parai galima gauti tvarkingą atskirą butą. Už panašią kainą miesto centre viešbučio išsinuomoti nepavyks.

Žurnalistė apsilankė ir privačiame medicinos centre.

Odontologija, plastinė chirurgija, plaukų gydymas ir transplantavimas, permanentinis makiažas, įvairios grožio procedūros – visa tai gali atlikti baltarusių specialistai.

„Pas mus krūtų didinimo operacija kainuoja 1–1,5 tūkstančio, Lietuvoje – apie 2 tūkstančius, o Maskvoje – 3–5 tūkstančius dolerių”, – vardijo centro kosmetologijos skyriaus vadovė I.Micheikina.

„Nepasakyčiau, kad jiems mūsų paslaugos labai brangios. Net mokytoja gali sau leisti už vokų pakėlimo operaciją sumokėti 350 dolerių”, – kalbėjo centro atstovė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min