Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Balžio ežere – nelegali geoterminio šildymo sistema?

Prie Balžio ežero
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prie Balžio ežero
Šaltinis: 15min
0
A A

Balžio, arba Šilo, ežeras prie Vilniaus yra poilsiautojų mėgstama vieta. Tačiau narai mano ežere atradę geoterminio šildymo sistemą. Nacionalinė žemės tarnyba jai įrengti leidimo išdavusi nėra. Tiesa, neaišku, ar tai tikrai yra geoterminio šildymo vamzdžiai. Statybų inspekcija, kuri turėtų nubausti sistemos savininkus, jau rengiasi reidui Balžio ežere.

15min.lt prie Balžio ežero pirmą kartą lankėsi vasaros viduryje. Tuomet pastebėjome į ežerą nuo greta esančių namų nutiestus vamzdžius, kurie primena geoterminio šildymo sistemas. Ežere pramogų trasą „Adrenalin Wake Park“ įkūrę verslininkai įtarė, kad geoterminio šildymo sistema gali priklausyti ant ežero kranto gyvenančiam „Medžio centro“ savininkui Audriui Mockui.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero

„Jeigu jie būtų klausę, kur mano žarna mūsų namo link, tai aš būčiau paaiškinęs, kad tai yra ne geoterminio šildymo, o laistymo žarna – pasiimame iš ežero vandenį ir laistome“, – tuomet 15min.lt pasakojo A.Mockus.

Į ežero dugną po kelių savaičių nusileidę narai nufilmavo vamzdžių sistemą, kuri labiau primena geoterminį šildymą nei paprastą laistymo žarną. Ji užfiksuota šiame vaizdo įraše:

VIDEO: Balžio ežero aštunkojis

Leidimas neišduotas

Jeigu Balžio ežero dugne tikrai yra geoterminio šildymo sistema, ji yra nelegali. Kaip 15min.lt informavo Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), sistemos įrengimui ežere yra būtinas leidimas, o jo NŽT išdavusi nėra.

„Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriaus vedėja Jūratės Riaubiškienė informavo, kad dėl geoterminio šildymo sistemos įrengimo Balžio ežere į Vilniaus miesto skyrių niekas nesikreipė ir jokio sutikimo nesame išdavę“, – 15min.lt sakė NŽT atstovė žiniasklaidai Aldona Jakavonienė.

Neaišku, ar to leidimo reikia, kol niekas tvirtai nežino, ar ten iš tiesų yra geoterminio šildymo sistema.

Tuo atveju, kai tie elementai išdėstomi ne statytojo valdomoje žemėje,  geoterminio šildymo inžinerinei sistemai įrengti turi būti gautas žemės valdytojo sutikimas įgyvendinti tokį projektą.

Valstybės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos atstovė žiniasklaidai Vida Aliukonienė 15min.lt sakė, kad skundų dėl galbūt neteisėtai įrengtų geoterminio šildymo sistemos dalių Balžio ežere inspekcija nėra gavusi, tačiau patikrinimas artimiausiu metu bus atliekamas.

Pasak jos, geoterminio šildymo inžinerinė sistema yra statinio dalis, kurios elementai (vamzdžiai) išdėstyti pastato išorėje po žeme.

Tuo atveju, kai tie elementai išdėstomi ne statytojo valdomoje žemėje,  geoterminio šildymo inžinerinei sistemai įrengti turi būti gautas žemės valdytojo sutikimas įgyvendinti tokį projektą. Statybos darbai, neturint tokio sutikimo, laikytini savavališka statyba.

Statybų inspekcija tikrins, ar Balžio ežere yra savavališkos statybos objektų.

„Esant įtarimų, kad  galbūt statinio dalis (geoterminio šildymo inžinerinė sistemos elementai) įrengta valstybinėje žemėje be NŽT sutikimo, į patikrinimą bus kviečiami ir NŽT atstovai“, – 15min.lt pasakojo V.Aliukonienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min