Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bando pergudrauti verslininką

Kino teatras „Romuva“
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Kino teatras „Romuva“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Visuomenės spaudžiami Kauno valdininkai vėl tikisi be apribojimų disponuoti dabar merdinčio seniausio mieste kino teatro „Romuva“ pastatu. Jau parengti dokumentai, kuriems įsiteisėjus uždaroji akcinė bendrovė „Romuva“ turėtų virsti viešąja įstaiga.

Kauno miesto savivaldybė, įregistravusi UAB „Romuva“ ir 20 proc. jos akcijų pardavusi verslininkui Ramūnui Šalūgai bei išnuomojusi kino teatrą jo vadovaujamai bendrovei „Rosh“, neteko teisių į jį 10 metų. Nuomos sutartyje abi pusės aprašė savo įsipareigojimus. „Rosh“ privalėjo rengti kino filmų demonstravimus bei kino renginius.

Tačiau veikla „Romuvos“ kino teatre nevyksta jau kelerius metus.

Ieškojo išeities

Miesto visuomenė ėmė reikšti pretenzijas savivaldybei, o ji – R.Šalūgai ir bendrovei „Rosh“. Verslininkas pasiūlė miesto valdžiai įsigyti jam priklausančias UAB „Romuva“ akcijas. Jis pažadėjo tokiu atveju draugiškai nutraukti pastato nuomos sutartį, galiojančią iki 2012 metų. Kauno miesto savivaldybė už akcijas turėjo ne tik sumokėti 800 tūkst. litų, bet ir padengti verslininko patirtus nuostolius, siekiančius pusę 0,5 mln. litų. Tokia buvo pagrindinė R.Šalūgos sąlyga.

„Pirkti akcijas ar mokėti netesybas neturime pinigų, o visuomenė reikalauja, kad kino teatras būtų išsaugotas ir vėl veiktų. Todėl nusprendėme uždarąją akcinę bendrovę performuoti į viešąją įstaigą“, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas. Anot jo, tai nereiškia, kad po tokio sprendimo naujoji organizacija galės nutraukti pastato nuomos sutartį su „Rosh“. Tačiau viešosios įstaigos turtas geriau teisiškai apsaugotas, ji gali pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) lėšas. „Jei gautume ES pinigų, sutvarkytume „Romuvos“ pastatą ir nebebūtų toks aktualus sutarties su „Rosh“ nutraukimas“, – kalbėjo A.Kupčinskas.

Kauno vadovo tvirtinimu, į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktą kino teatrą būtina remontuoti, o tam reikalingos didžiulės investicijos.

Ginčys teisme

LŽ kalbintas verslininkas R.Šalūga tvirtino, kad su Kauno miesto savivaldybe jis derasi pusantrų metų. 2002 metais, jo vadovaujamai kompanijai „Rosh“ pasirašant kino teatro pastato nuomos sutartį, joje buvo numatyta, kad Kauno miesto savivaldybė savo lėšomis prižiūrės statinį, komunikacijas. „Rosh“ įsipareigojo vykdyti kino teatro veiklą. Į interjero atnaujinimą, kino salės įrengimą tuomet investuota 800 tūkst. litų, bet komunikacijos taip ir liko nesutvarkytos.

„Keletą metų filmus rodėme tik mano nupirktais ventiliatoriais apšildomoje salėje. Bet taip tęstis negalėjo. Žmonės gali rinktis, kur žiūrėti filmą. Šaltose patalpose jie būti nenorės. Dėl nesutvarkytų komunikacijų mano veikla tapo nuostolinga“, – sakė R.Šalūga. Verslininkas tikino nesugebėjęs valdininkų įtikinti, kad į „Romuvos“ kino teatrą būtina investuoti. R.Šalūga buvo pateikęs prašymą pastate įkurdinti multifunkcinį kultūros centrą, tačiau politikai, bijodami, kad „Romuva“ vėliau nebūtų privatizuota, su tuo nesutiko. "Turiu vykdyti tik kino teatro veiklą. Tačiau sąlygų tam neturiu“, – piktinosi R.Šalūga. Jis tvirtino, kad norėdamas savivaldybei brangiai parduoti kino teatro akcijas, tikisi atgauti į pastatą investuotą sumą.

„Be mano sutikimo viešosios įstaigos savivaldybė neįregistruos. Aš tikrai tam prieštarausiu, nes pirkau pelno siekiančios organizacijos akcijų, o ne viešosios įstaigos“, – sakė R.Šalūga.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min