Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 26d. 12:14

Bandoma tikslinti apmokėjimą už karštą vandenį

Vanduo
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vanduo

Vilniaus mero pavaduotojas Romas Adomavičius įpareigojo bendroves „Vilniaus vandenys“ bei „Vilniaus energija“ atstovus parengti siūlymus dėl karšto vandens apskaitos sistemos tobulinimo Vilniaus mieste.

Esą dabar gyventoja tiksliai nežino, kiek ir už kokias paslagas turi mokėti, mokėdami už karštą vandenį.

„Šiuo metu vartotojai pasirinkę vandens rengimo būdą, kai vandens pašildymas yra tiekiamas „Vilniaus energijos“, o šaltas geriamas vanduo „Vilniaus vandenų“, padengia ir sistemoje atsiradusius nuostolius. Neieškodami kaltininkų, Vilniaus miesto gyventojams turime pateikti aiškią karšto vandens apmokestinimo sistemą, patenkinančią ne tik tiekėjų, bet ir vartotojų lūkesčius“, – teigia R.Adomavičius.

Tiek 1-uoju (šiluma ir šaltas vanduo perkami iš vieno tiekėjo), tiek 2-uoju (šiluma perkama iš vieno tiekėjo, vanduo – iš kito) būdu, taikomas 36,80 Lt mokestis karšto vandens temperatūrai palaikyti.

1-ojo būdo vartotojai moka:

fiksuotą kainą už 1 kub. m karšto vandens 17,364 Lt;

3,82 Lt dydžio mokestį už karšto vandens apskaitos prietaisus.

2-ąjį būdą pasirinkę vartotojai moka:

3,80 Lt už 1 kub. m  šalto geriamojo vandens;

11,73 Lt už 1 kub. m šalto vandens pašildymą.

Be to, 2-ąjį būdą pasirinkę vartotojai turi padengti patiriamus vidutinius nuostolius vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje, kurie sudaro apie 26 proc. viso suvartojamo vandens, administravimo mokesčius ir atlikti karšto vandens skaitiklių keitimo bei priežiūros darbus.

Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybė planuoja surengti plataus masto pasitarimą dėl karšto vandens tiekimo ir apmokestinimo būdų. Tam pasiruošti jau sudaryta Darbo grupė, vadovaujama Vilniaus savivaldybės Energetikos ir statinių skyrius vedėjo Kęstučio Karoso.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min