Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Banko atstovas: eurų pirko 10 kartų daugiau (papildyta 17.15 val.)

Sekmadienį „Akropolyje“ įsikųrusiuose bankų skyriuose pritrūko eurų, dolerių ir svarų.
Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr. / Sekmadienį „Akropolyje“ įsikūrusiuose bankų skyriuose pritrūko eurų, dolerių ir svarų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos bankų atstovai teigia savaitgalį jautę žymų užsienio valiutos paklausos padidėjimą. Ir nors jie teigia esantys pasiruošę patenkinti visą paklausą, pataria gyventojams nepasiduoti gandams ir vadovautis sveiku protu.

 SEB banko grupės ryšių su žiniasklaida vadovas Arvydas Žilinskas naujienų portalui 15min.lt sakė, jog valiutos keitimo pagyvėjimas savaitgalį buvo jaučiamas tik sostinėje. „Sekmadienį veikė vienas padalinys Vilniaus „Akropolyje“. Jame keitimas iš litų į eurus buvo padidėjęs maždaug 10 kartų. Paklausa kitomis valiutomis nebuvo žymiai padidėjusi. Šiandien, lyginant su savaitgaliu, litų keičiama gerokai mažiau“, – naujienų portalui 15min.lt sakė A.Žilinskas.
Jis užtikrino, kad nei savaitgalį, nei šiandien valiutos trūkumo bankų padaliniuose nėra: „Tai yra paprasčiausias poreikio valdymas – jei kažkur trūks, bus pristatyta.“

Sekmadienį veikė vienas padalinys Vilniaus „Akropolyje“. Jame keitimas iš litų į eurus buvo padidėjęs maždaug 10 kartų. Paklausa kitomis valiutomis nebuvo žymiai padidėjusi...

Įtakos valiutų kursams neturės

„DnB NORD“ banko atstovas spaudai Andrius Vilkancas taip pat teigė, jog savaitgalį buvo jaučiama padidėjusi valiutos keitimo paklausa.

„Savaitgalį dirbo mažiau padalinių, bet juose buvo jaučiama padidėjusi valiutos keitimo paklausa. Galiu užtikrinti, kad užsienio valiutos tikrai užteks. Jei tik žmonės nori keistis, tegul... Tačiau  norėčiau pastebėti, kad skleidžiant tuos gandus apie devalvavimą buvo sakoma, jog tai įvyks  sekmadienio naktį. Kaip matome, to neįvyko, tad nematau reikalo žmonėms keisti pinigus. Visi akcentuoja, kad pasiduoti tiems impulsams neprotinga“, – naujienų portalui 15min.lt sakė A.Vilkancas ir, kad padidėjusi užsienio valiutos paklausa įtakos valiutų kursui neturės.

Paklausa didelė ir šiandien

„Swedbank“ banko padaliniuose ne tik savaitgalį, bet ir pirmadienį paklausa įvairiomis valiutomis buvo didesnė, nei įprastai.
„Šiandien banko padaliniuose taip pat pastebime didesnį klientų, norinčiųjų įsigyti įvairios valiutos, srautą. Tiek savaitgalį, tiek šiandien esame atitinkamai pasiruošę – padaliniuose yra papildytos grynųjų pinigų atsargos, kad galėtume patenkinti klientų poreikius“, - teigė „Swedbank“ Aptarnavimo tinklo departamento direktorė Rasa Balevičienė.
Anot jos, „Swedbank“ nuolat turi užsitikrinęs pakankamą kiekį įvairios valiutos. Saugumo sumetimais banko padaliniuose laikomas tam tikras ribotas įvairių valiutų, kuriomis bankas prekiauja, grynųjų pinigų kiekis. Grynųjų pinigų kiekiui sumažėjus iki nustatytos ribos, jis papildomas.
„Klientams norime priminti, kad norėdami išsikeisti didesnę sumą litais į eurus ar kurią kitą valiutą, taip pat norėdami išsiimti iš sąskaitos didesnę sumą litų, turėtų apie tai informuoti iš anksto. Jei vis dėlto norima būtinai pirkti valiutos, kaip alternatyvą galime pasiūlyti atsidaryti sąskaitą, o joje padėtą sumą litais konvertuoti į norimą valiutą, vėliau juos išsigryninti patogiu laiku“, - sakė R.Balevičienė.

Pinigus keitė paniškai

Naujienų portalas 15min.lt  jau rašė, kad bankus žmonės, norėdami išsikeisti eurus, užplūdo jau ketvirtadienį, po Kęstučio Glavecko pareiškimo, kuriame jis užsiminė apie galimą lito devalvaciją. Jau tada kai kuriuose bankuose norėdami išsikeisti litus į eurus žmonės susidūrė su problemomis – pastaroji valiuta buvo tiesiog iššluota. Tačiau labiausiai žmonės bankus apgulė savaitgalį. Vilniuje panikos apimti žmonės išpirko ne tik eurus, bet ir dolerius, svarus ar zlotus.

Po tokio savaitgalio pirmadienį politikai vienas po kito teigė, kad panikuoti dėl lito devalvavimo nėra jokio reikalo, o Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas sakė, kad Lietuvos bankas neketina keisti dabartinio lito kurso – jis buvo ir liks stabilus. Tuo tarpu pirmadienį ryte po susitikimo su Lietuvos bankų asociacijos prezidentu Stasiu Kropu Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas paprašė Valstybės saugumo departamento išsiaiškinti, kas ir kokiu tikslu paskleidė gandus, esą savaitgalį ketinta devalvuoti litą.

Savo ruožtu Kęstutis Glaveckas teigia, kad konsultuosis su valdančiąja koalicija dėl galimo atsistatydinimo iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Panika Bankas Valiuta
Parašykite atsiliepimą apie 15min