Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Banko klaida: jūs esate skolingi 200 tūkst. litų

„Swedbank“ bankomatas
BFL/F64 Lauris Viksne nuotr. / „Swedbank“ bankomatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdiečių šeima, gavusi iš banko pažymas metinėms pajamų mokesčio ir turto deklaracijoms užpildyti, nustėro išvydusi, kad yra paėmusi daugiau kaip 200 tūkstančių litų paskolą. Nei vyras, nei žmona iš banko pinigų nesiskolino.

Du mėnesius nežinios kankinami ir konkretaus paaiškinimo iš banko nesulaukę klaipėdiečiai kreipėsi į prokuratūrą.

Po pakartotinių prašymų prokuratūra pagaliau sulaukė atsakymo, kad bankas suklydo, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. Bet savo klientų apie apmaudžią klaidą bankininkai nei informavo, nei jų atsiprašė.

„Vasario 27 dieną mano vyras Robertas Sebeckis nuėjo į „Swedbank” filialą Taikos prospekte pasiimti pažymos metinei pajamų mokesčio ir turto deklaracijai užpildyti. Parėjęs namo jis net nepažiūrėjo į tą pažymą, nes nei santaupų, nei paskolų neturime. Kitą dieną to paties dokumento į banką nuėjau aš, – „Lietuvos rytui” pasakojo 63 metų Kazimiera Sebeckienė. – Po to abi pažymas nunešiau Mokesčių inspekcijai. Ten man ir sako – žiūrėkite, kokias didžiules pinigų sumas jūs esate paėmę.”

Moteris negalėjo patikėti savo akimis, tačiau juodu ant balto buvo parašyta, kad jos vyro sąskaitoje yra 159 420,03 lito, o jos sąskaitoje – 43 856,76 lito paskolų likučiai. Vadinasi, Sebeckių šeima iš viso bankui skolinga beveik 203 277 litus.

K.Sebeckienė virpančiomis kojomis nuskubėjo į banką ir bandė išsiaiškinti, kas atsitiko. Banko darbuotojai nieko konkretaus negalėjo pasakyti, žadėjo aiškintis su Vilniumi, kur yra pagrindinė banko būstinė. Kitą dieną paskambinusi banko atstovė moters nepaguodė, tik pasakė: „Yra taip, kaip yra.”

„Tuomet mums nebeliko nieko kita – kreipėmės į Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūrą”, – sakė K.Sebeckienė.

Tuo metu Sebeckiams buvo verkiant reikalingos pažymos apie turimas pajamas, nes Klaipėdos apygardos teisme buvo nagrinėjama civilinė byla, ir jiems kaip atsakovams reikėjo valstybės skiriamos nemokamos teisinės pagalbos – advokato paslaugų.

Pagal banko išduotus dokumentus šimtatūkstantines paskolas paėmusiems žmonėms nemokama teisinė pagalba neskirta. Tad pensininkams teko bylinėtis savo jėgomis. Dėl pakibusios milžiniškos skolos suprastėjo abiejų klaipėdiečių sveikata.

„Ar įsivaizduojate – jums staiga pareiškia, kad esate skolingi daugiau kaip 200 tūkst. litų! Tai siaubas! Mano vyras – antros grupės invalidas – atsidūrė ligoninėje. Jo širdis ir taip silpna, o po tos žinios viskas dar labiau pablogėjo, ėmė tinti kojos. Savaitę išgulėjo ligoninėje ir išsiprašė į namus, nes norėjo žinoti, kaip ten dėl tų paskolų.

Man dėl streso visiškai nukrito kraujospūdis – pusantros savaitės pragulėjau neturėdama jėgų išeiti iš namų”, – pasakojo K.Sebeckienė.

Sebeckių pareiškimą gavusi Klaipėdos apylinkės prokuratūra paaiškinimo dėl paskolų likučių jų sąskaitose kreipėsi į „Swedbank”.

Prieš keletą dienų prokuroras Irmantas Balčiūnas informavo, kad pagaliau gavo atsakymą. Bankas pripažino suklydęs. Tad prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą.

Prokuratūrai apie klaidą pranešęs bankas savo klientų neskubėjo nuraminti. Apie tai Sebeckiai sužinojo iš dienraščio korespondentės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Swedbank
Parašykite atsiliepimą apie 15min