Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Banko paskola tapo mirties nuosprendžiu

Skolos išieškojimas prasideda nuo išsamių skaičiavimų.
LŽ nuotr. / Skola
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš banko paimta 10 tūkst. litų paskola jaunai moteriai virto mirties nuosprendžiu.

„Kauno diena“ rašo apie šį nelaime pasibaigusį įvykį.

Grąžinusi didžiąją dalį kredito, trijų vaikų motina palūžo po antstolės rašto apie staiga atsiradusią 12 tūkst. litų skolą bankui. Vėlyvą naktį išbėgusi į netoliese esantį miškelį 24-erių Edita ilgai suko sniege ratus.

Tik kitą dieną policijos pareigūnai, aptikę jaunos mamos išmintus takus, rado ją miške nebegyvą.

Į neviltį puolusią moterį pribloškė išvakarėse gautas antstolės raštas dėl teismo nutarties, kurioje teigiama, kad prieš pusantrų metų paimta paskola virto gerokai didesne našta, nei manė šeima.

Tris mažamečius auginantys Edita ir Jonas paskolą iš banko paėmė, kad pasigerintų buitį.

„Apšiltinome namą, suremontavome kambarėlį su virtuve, įsigijome namų kiną. Juk maži vaikai auga, reikėjo ruoštis žiemai, šiltinti namo sienas“, – kalbėjo viename Šilutės rajono kaime gyvenantis Jonas.

Statybų įmonėje dirbančiam vyrui bankas sutiko duoti vartojamąją paskolą. Šeima kas mėnesį turėjo įnešti 500 litų paskolos įmokų.

„Pinigų duodavau žmonai, tačiau netikrinau, ar tikrai įnešdavo. Gavusi antstolės raštą, žmona neiškart man apie jį pasakė. Kai sužinojau, supykau, susibarėme“, – tragedijos priežastis pasakojo Jonas.Apšiltinome namą, suremontavome kambarėlį su virtuve, įsigijome namų kiną. Juk maži vaikai auga, reikėjo ruoštis žiemai, šiltinti namo sienas.

Trinktelėjęs žmonai į veidą, vyras puolė ieškoti namuose sudėtų paskolos įmokų lapelių. Prislėgta moteris pasakė einanti į tualetą lauke.

„Po kurio laiko tapo neramu, išėjome ieškoti“, – prisiminė vyras.

Tačiau su kaimynais ir seserimi išvaikščiojęs aplinkui esančius miškelius, Jonas nusprendė, kad žmona išėjo pas savo motiną.

„Sugyveno jie gražiai, o pasibarti kiekvienoje šeimoje pasitaiko. Dažnai būdavo, kad susipykusi ji išbėgdavo pas mamą. Tą naktį nieko blogo nepagalvojome“, – prisiminė Jono sesuo Lina.

Lemtingą vakarą Edita iš tiesų skambino mamai, tačiau ši jokio nerimo iš dukros balso nepajuto.

„Vakare kalbėjomės telefonu, klausė, ką valgyti darysiu, sakė, kad vaikams kotletus kepa. Nieko apie skolas neprasitarė. Ji buvo labai uždaro būdo, tyli, nuolanki“, – kalbėjo dukros netekusi Danutė.

Palūkanos viršijo skolą

Tik rytą aptikęs žmonos kūną Jonas suprato, kodėl Edita taip bijojo apie tai jam papasakoti.

„Dabar jau viskas paaiškėjo, tik jau per vėlu. Trys maži vaikai liko be mamos. Aš negaliu suprasti, kodėl taip nutiko“, – sunkiai rinkdamas žodžius apie žmonos mirtį kalbėjo Jonas.

Ieškodamas lemtingo laiško, kuris mylimai moteriai kainavo gyvybę, Jonas sutrikęs bėrė žodžius. „Mes juk mokėjome, jei ne kas mėnesį, tai kas antrą, bet didesnėmis įmokomis“, – vis tikino vyras.

Skrupulingai susegtus banko kvitus, paskolos sutartį ir kitus smulkius dokumentus Jonas paskutinėmis dienomis išnarstė iki paskutinio lapelio.Dabar jau viskas paaiškėjo, tik jau per vėlu. Trys maži vaikai liko be mamos. Aš negaliu suprasti, kodėl taip nutiko.

„Iš dešimties tūkstančių mes jau bankui sumokėjome septynis, buvo belikę trys. Paskutinę įmoką žmona įnešė pernai rugpjūtį – įmokėta 700 litų“, – guodėsi vyras.

Tačiau jau spalį bankas kreipėsi į teismą dėl įsiskolinimų.

„Bankas pareikalavo ne trijų, o devynių tūkstančių. Buvo aiškinama, kad tokia suma susidarė dėl delspinigių“, – kalbėjo vyras.

Paklaustas, ar žino, kur žmona dėdavo jo įduotus pinigus už paskolą, Jonas lyg gėdydamasis prisipažino, kad išleisdavo maistui.

Jauna šeima, auginanti septynių mėnesių sūnų bei ketverių ir šešerių metukų mergaites, niekada pinigais nesišvaistė.

Socialiniai darbuotojai niekada šiai šeimai priekaištų neturėjo, Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai šeimos nėra priskyrę socialinės rizikos grupei.

„Anksčiau mes vos išgyvendavome, tačiau pastaruoju metu lyg ir laisviau su pinigais buvo“, – kalbėjo vyras. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Mirtis Paskola Bankas
Parašykite atsiliepimą apie 15min