Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bankrutavusios įmonės turto kelionė (video)

Piktavalė iš senolės pavogė 900 lt.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bankrutavusios įmonės direktorius norėjo nuslėpti įrenginius už keliasdešimt tūkstančių litų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius atlieka ikiteisminį tyrimą aiškindamiesi, kaip iš bankrutavusios bendrovės baldų gamybos staklės, priklausančios išperkamosios nuomos kompanijoms, pakliuvo į kitą uostamiesčio bendrovę.

Turto pasisavinimu, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu įtariamas buvęs bendrovės direktorius ir vienintelis kitos baldų gamyba užsiimančios bendrovės, kurioje buvo aptikti beveik 70 tūkstančių litų kainuojantys įrenginiai, akcininkas R.P.

Ikiteisminį tyrimą FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai pradėjo gavę duomenų, kad Laukininkų gatvėje veikusi uždaroji akcinė bendrovė  2006–2007 metais į buhalterijos apskaitą neįtraukė ir nedeklaravo iš baldus įsigijusių klientų gautų daugiau nei 110 tūkstančių litų pajamų ir galėjo neišsaugoti dalies buhalterijos apskaitos dokumentų.

Atliekant šį tyrimą į FNTT Klaipėdos apskrities skyrių kreipėsi dvi išperkamosios nuomos kompanijos ir pareiškė, kad bendrovės direktorius R.P., atstovaudamas baldus gaminančiai bendrovei, sudarė išperkamosios nuomos sutartis  dėl tiesių detalių briaunų medienos laminavimo bei frezavimo ir formatinio pjaustymo staklių įsigijimo. Bendra iš dviejų išperkamosios nuomos kompanijų įsigytų įrenginių vertė sudarė 68 436 litus. Bendrovės informavo, kad baldų gamybos bendrovė sutartyse numatytų įsipareigojimų – numatytų mokėjimų – nevykdo jau keletą mėnesių, o pareikalavus atiduoti įsigytas stakles, jų negrąžina. 

Tęsiant tyrimą dėl turto pasisavinimo išaiškinta, kad 2007 metais iškėlus bendrovei, esančiai Laukininkų gatvėje, bankroto bylą, buvęs jos direktorius R.P. abiejų staklių neperdavė bankroto administratoriui. Buvęs direktorius teigė, kad 2007 metais stakles atidavė naudoti fiziniam asmeniui iš Tauragės, tačiau pastarajam dingus nežino, kur staklės yra.

FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai gavo informacijos dėl dingusių beveik 70 tūkstančių litų vertės staklių buvimo vietos. Apžiūrint patalpas, esančias Klaipėdos universitetui priklausančiame pastate H.Manto gatvėje, nustatyta, kad vienoje iš jų gaminami baldai.

VIDEO: Bankrutavusios įmonės turto kelionė (FNTT filmuota medžiaga, be garso)

 

Paaiškėjo, kad baldų gamybai naudojamos dvejos išperkamosios nuomos kompanijoms priklausančios ir neva dingusios staklės, kurių negrąžino buvęs direktorius R.P. Bendrovės, kurios patalpose buvo rastos esą dingusios staklės, direktorius E.J. paaiškino, kad nuo 2008 metų bendrovė jas naudoja savo veikloje.

Nustatyta, kad bendrovės, įsikūrusios H.Manto gatvėje, vienintelis akcininkas yra bankrutavusios bendrovės direktorius R.P. Pastarasis prisipažino, kad tai tos pačios staklės, kurios paskelbus Laukininkų gatvėjw veikusiai bendrovei bankrotą nebuvo grąžintos teisėtiems savininkams – išperkamosios nuomos bendrovėms. Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros sprendimu aptiktos staklės grąžintos išperkamosios nuomos bendrovėms. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min