Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 12d. 13:15

Baudų už homoseksualių santykių propagavimą siekantis Petras Gražulis paramos kreipėsi į bažnyčių vadovus

Seimo narys Petras Gražulis
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Seimo narys Petras Gražulis.

Seimo narių grupė kreipėsi į Lietuvos Katalikų, Rusų Stačiatikių, Lietuvos Evangelikų liuteronų bažnyčių ir kitų konfesijų vadovus, prašydami viešai paraginti parlamentarus pritarti Seime svarstomam projektui dėl administracinės atsakomybės už homoseksualių santykių propagavimą taikymo, rašoma P.Gražulio išplatintame pranešime spaudai.

Pranešime teigiama, kad 2010 m. gegužę vykusiame Lietuvos vyskupų konferencijos posėdyje buvo išreikštas susirūpinimas dėl įvairių nuodėmingo gyvenimo būdo propagavimo formų, su kuriomis susiduria šiandieninė visuomenė. Homoseksualizmo ideologija – viena iš šių formų, nepriimtina tikintiesiems, prieštaraujanti šeimos, kaip vyro ir moters santuokos, sampratai, Kūrėjo numatytai prigimtinei tvarkai, Konstitucijai, šeimą laikančiai Lietuvos valstybės pamatu, bei Katalikų Bažnyčios katekizmui, kuriame pabrėžiama, kad homoseksualūs veiksmai prieštarauja prigimtiniam įstatymui, nes iš lytinio akto atimama gyvybės dovana. Be to, galima teigti, kad tokia Bažnyčios pozicija išplaukia ir iš Šventojo Rašto nuostatos apie homoseksualizmą, įvardijamą kaip didelį iškrypimą. 

Pasak parlamentarų, siūlomo projekto nuostatos atitinka Lietuvos Katalikų, Rusų Stačiatikių bei Lietuvos Evangelikų liuteronų bažnyčių vadovų išsakytai bendrai pozicijai, jog „santuokos pagrindu sukurta šeima yra Bažnyčios ir valstybės pamatas. Tik santuoka grindžiamoje šeimoje yra terpė, kurioje žmogus gali būti oriai pradėtas, gimti, bręsti ir tobulėti. Tačiau šiai šeimos misijai šiandien trukdo klaidingas laisvės suvokimas, leidžiantis santuoka grįstai šeimai prilyginti kitas „sąjungas“, bendrą sugyvenimą ar partnerystę“.

Dėl šių argumentų po laišku pasirašę Seimo nariai tikisi bažnyčių vadovų ganytojiškos paramos ir palaikymo viešai paraginant parlamentarus pritarti minėtam įstatymo projektui.

Laišką pasirašę Seimo nariai: Kazimieras Uoka, Petras Gražulis, Justinas Urbanavičius, Algimantas Dumbrava, Jaroslav Narkevič, Egidijus Klumbys, Valentinas Mazuronis, Evaldas Jurkevičius, Dailis Barakauskas, Kazimieras Kuzminskas, Petras Luomanas, Michal Mackevič, Pranas Žeimys, Dangutė Mikutienė, Mečislovas Zasčiurinskas, Rimas Antanas Ručys, Leonard Talmont, Jonas Šimėnas, Aleksandr Sacharuk, Ligitas Kernagis, Jonas Pinskus, Gintaras Songaila, Rytas Kupčinskas, Paulius Saudargas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min