Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baudžiamąjį kodeksą norima papildyti bausmėmis už teroristinę veiklą

Nemokamos teisinės pagalbos pageidauja daugybė klaipėdiečių.
Ginos Kubiliūtės nuotr. / Baudžiamasis kodeksas
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos baudžiamąjį kodeksą ketinama gerokai papildyti bausmėmis už įvairią su terorizmu susijusią veiklą.

Pagal Teisingumo ministerijos parengtą Baudžiamojo kodekso papildymo projektą, atsirastų atsakomybė už verbavimą teroristinei veiklai, už grasinimą atlikti teroristinį aktą, už terorizmo finansavimą, už teroristų rengimą ir pan.

Siūloma numatyti, kad tas, kas verbavo kitą asmenį padaryti teroristinį ar su teroristine veikla susijusį nusikaltimą ar dalyvauti jį darant, būtų baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Už grasinimą padaryti teroristinį nusikaltimą siūloma bausti laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Už terorizmo finansavimą atsakytų tas, kas tiesiogiai ar netiesiogiai rinko, kaupė arba teikė lėšas ar kitą turtą arba teikė kitokią materialinę paramą kitam asmeniui, žinodamas arba siekdamas, kad šis turtas, parama ar jų dalis būtų panaudota teroristiniam ar su teroristine veikla susijusiam nusikaltimui daryti. Tokia nusikalstama veika būtų baudžiama kalėjimu nuo ketverių iki penkiolikos metų.

Teroristų rengėjais būtų laikomas asmuo, kuris kitam asmeniui suteikė žinių ar įgūdžių, būtinų teroristiniam nusikaltimui daryti arba dalyvauti jį darant, žinodamas, kad asmuo suteiktas žinias ar įgūdžius ketina panaudoti šiam tikslui. Tokia veika galėtų įkalinti iki šešerių metų.

Be to, projektu siūloma nustatyti atskiras bausmes už neteisėtą ginklų, šaudmenų, radioaktyvių medžiagų, stipriai veikiančių ar nuodingų medžiagų įsigijimą, laikymą teroristiniais tikslais.

Šis Teisingumo ministerijos parengtas projektas šiuo metu derinamas su suinteresuotomis valstybės institucijomis.

Dabar Baudžiamajame kodekse numatyta atsakomybė tik už teroro akto padarymą. Už gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki gyvos galvos.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min