Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bazinius karinus mokymus pradėjo nauja karių laida

Kariai
Alfredo Pliadžio nuotr. / Kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke rengiamus bazinius karinius mokymus pradėjo apie šešiasdešimt naujokų – tai yra keturioliktoji bazinių karinių mokymų laida nuo šių mokymų pradžios praėjusių metų rugsėjį. Jaunesniajam naujosios laidos kariui – 19 metų, vyriausiajam – 34-eri, dešimt bazinių karinių mokymų naujokų – turi aukštąjį išsilavinimą.

Iš viso šiemet  bazinius karinius mokymus pradėjo apie 770 karių, apie 550 karių šiuos mokymus jau baigė, dar apie 200 – tarp jų ir naujokai – tęsia mokymus.

Į dvylikos savaičių bazinius karinis mokymus savanoriškumo pagrindais kviečiami 18–35 metų karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos. Baziniai kariniai mokymai organizuojami siekiant užtikrinti kariuomenės mobilizacijos rezervo formavimą ir sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą, siekti profesinės karo tarnybos kario karjeros Lietuvos kariuomenėje.

Jaunuoliams, baigusiems bazinius karinius mokymus, įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba, sėkmingai baigę mokymus galės pretenduoti sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis. Jaunuoliams, atlikusiems bazinius karinius mokymus, naujoje Karo prievolės įstatymo redakcijoje numatytos skatinamosios priemonės – dalies sumokėtos studijų kainos kompensavimas, pirmenybė darbinantis į valstybės tarnybą, taip pat numatytas darbo ir įdarbinimo subsidijavimas ir kt.

Atranką į Lietuvos kariuomenę vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Baziniai kariniai mokymai vyksta Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, Rukloje (Jonavos r.)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min