Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bažnyčiose liejasi jaunųjų talentų balsai

Koncertas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Koncertas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį savaitgalį bažnytinės muzikos mylėtojai kviečiami pasiklausyti jaunųjų talentų atliekamų kūrinių.

Šią savaitę iki sekmadienio Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos sandrauga  jau  14 - ąjį kartą Klaipėdoje organizuoja bažnytinės muzikos seminarą. Tokių seminarų  pagrindinė idėja –  skatinti jaunimą prisidėti prie bažnytinės veiklos, ugdyti norą patiems susikurti savo bažnyčiose kūrybinę erdvę, kur galėtų atsiskleisti jauni talentai praturtindami jau ir taip įsisenėjusias ir jaunimui nusibostančias tradicijas. Taip pat skatinimas groti intrumentais, išmokti juos prižiūrėti, puoselėti. Šis projektas yra tęstinis, ir  be pertraukų Klaipėdoje vyksta kasmet jau nuo 1995m.

Šiemet seminare sulaukta apie 30 choristų (jaunimo bei vyresniųjų) iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Jurbarko, Tauragės, Šilutės, Klaipėdos ir kt. miestų bei rajonų. Jungtiniame pučiamųjų orkestre groja 25 instrumentalistai iš įvairių miestų evangeliškų bažnyčių orkestrų, bei šiaip mėgėjai.

Seminaro pabaigą vainikuos du koncertai visuomenei. Vienas jų Klaipėdos evangelikų liuteronų bažnyčioje (Pylimo g. 2) vyks penktadienį, 19 val. Kitas – sekmadienį, 17 val. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Vienas iš pagrindinių muzikinių akcentų Felikso Mendelsono Bartoldi (1809 –1847) 200-sios  gimimo metinės. Tai vokiečių kompozitorius, pianistas, vargonininkas, dirigentas. Mendelsonas yra vienas žymiausių 19 a. pirmosios pusės kompozitorių. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Bažnyčia
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min