Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bažnyčių hierarchai Krikščionių partijos prašo atsisakyti šio pavadinimo (atnaujinta 19.24 val.)

Kryželis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kryželis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos krikščionių bažnyčių hierarchai išplatino viešą laišką, kuriame ragina Krikščionių partiją pakeisti pavadinimą.

Viešame laiške, kurį pasirašė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos vadovas metropolitas Chrizostomas ir Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios atstovai – kunigai Rimas Mikalauskas ir Algimantas Kvedaravičius, rašoma, kad „Lietuvoje gyvenantiems ir Dievo žodį skelbiantiems tradicinių krikščioniškų religinių bendruomenių ir bendrijų nariams kelia didžiulį susirūpinimą, kuomet matome, kaip neatsakingai ir nepagarbiai naudojamas mums visiems svarbus ir reikšmingas, visą mūsų gyvenimo, veiklos, apsisprendimo ir minties kryptį nusakančio bei religinį tapatumą įtvirtinančio krikščionio termino naudojimas“.

Bažnyčių hierarchai teigia, kad „labai skaudu ir liūdna, kuomet šia tikrove kaip priedanga pasinaudoja tam tikros politinės minties grupelė žmonių, net nedrįstančių viešai išreikšti savo veiklos krypties, vertybių, aiškaus savęs identifikavimo Kristaus asmens atžvilgiu, tikslų ir uždavinių“.

Laiško autoriai tikisi, kad ši naujai įsikūrusi politinė partija priims atsakingus sprendimus, bus drąsi atsisakyti šio pavadinimo ir atrasti kitą politinės minties pavadinimą bei partinį tapatumą Lietuvos politiniame gyvenime. „Viliamės, kad atsakingai į šios partijos įregistravimą pažvelgs ir Lietuvos Teisingumo ministerija“, – baigiamas laiškas.

Naujienų portalas 15min.lt jau rašė, kad Krikščionių partiją skausmingai išpėrė politikos apžvalgininkai, kliuvo jai ir nuo eilinių rinkėjų. Esą Krikščionių partijos pavadinimas yra mažų mažiausiai apgavystė, o kartu ir antausis tikintiesiems.

Atnaujinta 19.24 val. Po šio viešo laiško pranešimą išplatino ir Gediminas Vagnorius. „Remiantis senomis Europos partijų pavadinimų tradicijomis, Krikščionių partija atspindi ne religines, bet krikščioniškosios kultūros vertybes. Vakarų Europoje  centro dešinės politinės partijos tradiciškai vadinamos krikščioniškais pavadinimais“, – teigiama G.Vagnoriaus pranešime. 

„Lietuvoje net dvi politinės partijos turi Krikščionių demokratų pavadinimą, dėl to mes pasirinkome trumpesnį pavadinimo variantą. Viešas Vyskupų kreipimasis mums yra netikėtas, jį žinoma, mes atidžiai išnagrinėsime“, – sako G.Vagnorius.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min