15min be reklamos
03 22

BBC žurnalistas apie lietuvių grupuotę ir sistemos ydas: „Galiu įsteigti įmonę ir nurodyti, kad esu peliukas Mikis“

„Turime sutelkti dėmesį į nusikaltėlius, tačiau turime kalbėti ir apie politiką. Anądien žiūrėjau mūsų įmonių registrą. Vienos įmonės savininkas buvo nurodytas Jėzus Kristus, profesija – kūrėjas, darbovietė – dangus. Taigi, įmanoma užregistruoti išgalvotus vardus“, – 15min teigė BBC žurnalistas Angusas Crawfordas. Jo manymu, nusikalstamoms gaujoms plauti ir savintis pinigus padeda kai kurios sisteminės ydos Didžiojoje Britanijoje. Tokias ydas apnuogina ir lietuvio Deivio Grochiatskio vadovautos grupuotės byla.
Jekateriną Kobriną kalbina BBC žurnalistai Tony Smith ir Angus Crowford
Jekateriną Kobriną kalbina BBC žurnalistai Tony Smith ir Angus Crowford / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

BBC ir 15min tyrimas „Direktoriai“ iš Fabijoniškių Londone išplovė ir pradangino 80 mln. eurų“ atskleidė bene didžiausios pinigų plovimo bylos Jungtinėje Karalystėje aplinkybes. Tarptautinis nusikaltėlių tinklas, kuriam vadovavo lietuvis Deivis Grochiatskis ir rusas Artiomas Terzianas, pasigviešė beveik 80 mln. eurų. 2021 metais lietuvis buvo pasiųstas už grotų 16 metų, rusas – 17.

Pokalbis su BBC žurnalistu Angusu Crawfordu apie Jungtinę Karalystę sukrėtusią bylą, žurnalistinio darbo metodus, sistemos ydas ir politikų žadamas permainas.

– Ar galėtumėte įsijausti į tą pačią pirmąją akimirką, kai išgirdote apie šią bylą?

– Grupuotė mėgavosi gyvenimu Londone ir vis tiek apiplėšinėjo valstybę, jie apiplėšė mokesčių mokėtojus. Jungtinėje Karalystėje dabar prasidėjo ekonomikos nuosmukis, daugeliui žmonių tikrai yra sunkus laikotarpis. Visuomenė pamatė šiuos žmones – jie pasiglemžė milijonus svarų ir gyveno prabangų gyvenimą. Žmonės buvo labai pikti, dėl to tai yra tikrai gera istorija: „Kur dingo pinigai?“.

– Gal galite pasidalinti tyrimo darbo principais?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min