Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Be darbo, nes benamis

Vienintelis I.Simučio pajamų šaltinis – grojimas gatvėje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vienintelis I.Simučio pajamų šaltinis – grojimas gatvėje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pažadėjęs padėti trims „Carito“ nakvynės namuose gyvenantiems benamiams, Vilniaus meras Artūras Zuokas tvirtina savo pažadą tesėjęs. Tačiau pagalbos laukia kur kas daugiau benamių. Pavyzdžiui, 39 metų Irmantas Simutis.

Į „15min“ redakciją atėjęs vyras skundėsi jau trejus metus gyvenantis Vilniuje ir niekaip nerandantis darbo, nors tikina nuolat ieškantis. „Kai tik išgirsta, kad šiuo metu gyvenu nakvynės namuose, visi darbdaviai tuoj pat pakeičia toną ir darbo man nebesiūlo“, – pasakojo Irmantas.

Jaučiasi diskriminuojamas

Šeimos ir artimųjų neturintis vyras pasakojo anksčiau dirbęs įvairius darbus – nuo morgo ir laidojimo namų darbuotojo iki valytojo. Dabar vienintelis jo pajamų šaltinis yra gatvėje grojant gitara uždirbami pinigai. Bet jų, deja, nepakanka norint išsinuomoti bent kambarį, todėl gyventi tenka nakvynės namuose.

I.Simučio teigimu, „Carito“ nakvynės namuose sąlygos išties gana geros. Esą nepalyginsi su tomis, kokias siūlo Vilniaus savivaldybei priklausantys nakvynės namai Vilkpėdės gatvėje. Tačiau vyro svajonė – turėti nuosavą stogą virš galvos. Bet norint tam susitaupyti būtina susirasti darbą.

„Bandau ieškoti visur, net internetu CV siuntinėju, bet niekur nieko... Skambinu, klausiu. Tarkim, ieško valytojo, paskambinu, o man sako, kad reikia moters. Tai ir klausiu: negi vyras netinka, čia juk diskriminacija“, – patirtimi dalijosi I.Simutis.

Ieškodamas pagalbos jis bandė patekti pas merą į priėmimą, tačiau ir tai nepavyko.

Siūlys atlikti socialinę misiją

Paklaustas, kaip galima būtų padėti tokiems žmonėms, A.Zuokas tikino: galimybių ieškoma.

Kai tik išgirsta, kad šiuo metu gyvenu nakvynės namuose, visi darbdaviai tuoj pat pakeičia toną ir darbo man nebesiūlo, – pasakojo Irmantas.

Viena jų – susitarti su tomis įmonėmis, kurios dalyvauja savivaldybės skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose.

Laimėjusios konkursą jos galėtų atlikti ir tam tikrą socialinę misiją – priimti pusę etato dirbti žmogų iš savivaldybės ar nevyriausybinių organizacijų nakvynės namų. Taip būtų padedama žmogui gauti pajamų ir bandyti vėl integruotis į visuomenę.

„Problema, kad darbdaviai nenori priimti į darbą nakvynės namų gyventojų, yra žinoma. Tačiau tais pavyzdžiais, kuriuos jau turime, bandome keisti nuomonę, kad nakvynės namai nėra blogai, tiesiog taip susiklostė gyvenimo situacija. Bandom keisti ir pradedam diskusiją su įmonių vadovais, ypač tais, kurie daug dirba mieste“, – tikino meras.

Idėjas palaiko

Vilniaus vadovas pastebėjo, kad įmonių vadovai geranoriškai priima tokias idėjas ir neretai stebisi, kodėl patys apie tai nepagalvojo. Taip pat pasiūloma ir savo būdų, kaip spręsti vienokią ar kitokią problemą.

„Dabar diskutuojame apie labdaros valgyklų tinklo atsiradimą ar esamų, kurios sunkiai laikosi, geresnę priežiūrą. Ir savivaldybė prisidėtų, ir atsirastų privačių rėmėjų. Kai bendrauji ir siūlai idėjas, atsiranda, kas jas palaiko“, – įsitikinęs A.Zuokas.

Trys laimingieji

Trys „Carito“ nakvynės namuose gyvenantys vyrai, anot mero, turėtų tapti pavyzdžiu, kad būdų padėti tokiems žmonėms yra.

Pasak A.Zuoko, nakvynės namuose gyvenantis fotografas jau turi darbą pagal specialybę, profesionalus vairuotojas artimiausiu metu irgi pradės dirbti. Kol kas darbo dar neturi buvęs muzikantas, tačiau tam, anot mero, yra priežasčių – dirbti neleidžia šio vyro sveikata.

„Nusprendėme, kad savivaldybės socialinės tarnybos jam skirs vietą specialios priežiūros namuose, nes jam reikia pagalbos tiek dėl sveikatos problemų, tiek atkuriant kai kuriuos įgūdžius. Bet du iš trijų žmonių tikrai galės parodyti, ar jie nori kabintis į gyvenimą ir kaip jiems seksis. Mes stebėsime tą procesą, esame susitarę su darbdaviais, kad bent jau tris mėnesius šie žmonės turės darbą“, – tvirtino meras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min