Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 5d. 13:17 , Atnaujinta: 2021 birželio 5d. 15:31

Be staigmenų ir konkurencijos: Laisvės partija pirmininke perrinko A.Armonaitę

Aušrinė Armonaitė
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Aušrinė Armonaitė
Visi patenkinti, turime tikrą lyderę, tad nieko nereikia keisti. Taip 15min vienas po kito kalbėjo šeštadienį Vilniuje į suvažiavimą susirinkę Laisvės partijos nariai, kurie pirmininke perrinko ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę. Ji buvo vienintelė kandidatė į organizacijos lyderes.

Iš viso balsavimui užsiregistravo 395 suvažiavimo dalyviai. Balsavo 269, už A.Armonaitę pasisakė 256, prieš 7, susilaikė 6.

„Laisvės partiją kūrėme tam, kad būtų daugiau veiksmo, daugiau atsakomybės priėmimo, mažiau burbuliavimo.

Manau, kad mums per dvejus metus tai pavyko padaryti. Laisvės partija turi programą, kuri skirta 10 metų į priekį“, – paskelbus balsavimo rezultatus teigė A.Armonaitė.

Ji nesureikšmino fakto, kad konkurentų siekiant perrinkimo neturėjo: „Tai, kad po dvejų metų dar nėra tų, kurie nori pasiūlyti alternatyvą, – gal visai natūralu, nes pasirinkta kryptis tinka. Tikimės, kad bus daugiau lyderių, bet jų jau yra ir Seime, ir Vyriausybėje.“

„Siekiame pokyčių tam, kad Lietuva taptų sėkminga šalimi ir drąsiai žiūrėtų į ateitį. Norime pasiekti, kad čia, Lietuvoje, norėtų augti kiekvienas pasaulio pilietis – nesvarbu, kas jis yra.

Mums dveji metai sukosi milžinišku greičiu. Bet žinojome, ko mes norime, kai sukūrėme šitą partiją, žinojome, ką norime pasiekti. Ir, taip, žinome, ką norime pasiekti šiandien. Pirmieji dveji metai – tik pradžia“, – anksčiau kalbėjo A.Armonaitė.

Ji teigė, kad partija jau ieško, kas po dvejų metų galėtų kandidatuoti į Vilniaus miesto mero postą, nes dabartinis meras Remigijus Šimašius pranešė pasitrauksiantis iš aktyvios politikos.

„Ieškome jau dabar, turime kandidatų, apie kuriuos netrukus duosime žinoti“, – žurnalistams sakė Laisvės partijos lyderė.

Pasak Laisvės partijos lyderės, nuo 2019-ųjų birželio liberaliai mąstančių entuziastų būrelis virto politine organizacija, turinčia realius įrankius įgyvendinti savo programą.

Partijos narių skaičius išaugo iki 3,5 tūkst., o Seime po rinkimų turimi vienuolika mandatų. Laisvės partija priklauso valdančiajai koalicijai, turi tris ministrų portfelius.

G.Landsbergis prabilo apie Kovo 11-ąją

Skambiai pačios Laisvės partijos atstovų garsinti pasiūlymai dėl narkotikų dekriminalizavimo ar tos pačios lyties asmenų partnerystės dar neįgyvendinti.

O prie to prisideda ir būrelis konservatorių, kurie formaliai turėtų būti mažųjų koalicijos partnerių didieji broliai. Pavyzdžiui, balsuojant dėl Partnerystės įstatymo pateikimo pritrūko kelių krikščionių demokratų balsų.

Tiesa, pasveikinti Laisvės partijos į Rotušės aikštę atvykęs Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis gyrė šią liberalią politinę jėgą ir teigė, kad ji į Lietuvos politiką atnešė daugiau šviesos.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

„Prieš metus, kai vyko pirmasis suvažiavimas, viskas atrodė ganėtinai kitaip. Nepaisydamas sunkumų, iššūkių, kurių buvo ir bus, noriu pasakyti, kad Seime su jūsų atėjimu atsirado daugiau šviesos. Tai yra didžiulis pokytis.

2016-2020 metai buvo gana sunkūs, bet dabar yra daugiau šviesos, žmogiškumo, nuoširdumo. Tai jau yra pergalė“, – kalbėjo G.Landsbergis.

Šaltinis vyriausybėje 15min šeštadienį pripažino, kad valdančiosios koalicijos darbo pradžioje pernai būta tam tikrų pasistumdymų, bet dabar esą dirbama itin darniai, o dėl daugelio temų sutariama.

Tiesa, šaltinis pripažino, esą koalicijos „sveikumas“ Vyriausybėje vienoks, o Seime – visai kitoks.

„Noriu pabrėžti, kad darbai ministerijose vyksta, jų jau yra. Pagaliau Lietuvą pradeda rinktis visai kitos investicijos.

Mūsų darbas laukia sunkus ir ilgas, tikiuosi, kad kolegas įtikinsime savo argumentais, savo nuoširdžiu darbu, kad šitie pokyčiai yra reikalingi Lietuvai. Ne Laisvės partijai, o šimtams tūkstančių žmonių“, – kalbėjo A.Armonaitė.

„Bandžiau apibūdinti, kaip pilietis, partijos vadovas, kaip asmuo, esantis politikoje ir, bendraujantis su jūsų bendruomene, kaip aš jaučiuosi, galvoju, kad aš su jumis eičiau į žvalgybą“, – kalbėjo G.Landsbergis.

G.Landsbergis: jūsų iškelti klausimai, kurie kalba apie pagarbą kiekvienam Lietuvos žmogui, apie teisingą Lietuvą, man iš esmės yra Kovo 11-osios klausimai. Kai manęs klausia, koks aš konservatorius, drąsiai sakau: ginu Kovo 11-ąją.

Jis prisiminė nesėkmingas pastangas Seime pateikti Partnerystės įstatymą ir teigė Seime sakęs, kad „tai yra Kovo 11-osios dalykas“.

„Tai yra fundamentalus klausimas: ką mes pasiekėme Kovo 11-ąją? Kieno tai yra pergalė? Man tai yra vergystės pabaigos diena – visi mes Lietuvoje tapome laisvi.

Tad jūsų iškelti klausimai, kurie kalba apie pagarbą kiekvienam Lietuvos žmogui, apie teisingą Lietuvą, man iš esmės yra Kovo 11-osios klausimai. Kai manęs klausia, koks aš konservatorius, drąsiai sakau: ginu Kovo 11-ąją“, – teigė G.Landsbergis.

V.Čmilytė-Nielsen: vienija daugiau nei skiria

Į suvažiavimą atvykusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen irgi džiaugėsi liberalumu Lietuvos politikoje.

„Prieš 20 metų buvo įprasta juokauti, kad liberalai yra tokia politinė jėga, kuri debatuose pasirodo geriau nei rinkimuose.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Aušrinė Armonaitė
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Aušrinė Armonaitė

Bet nuo to laiko labai daug kas pasikeitė – šiandien galima sakyti, kad visos pagrindinės Lietuvos politinės jėgos yra daugiau ar mažiau liberalios. Tačiau ne visos turi drąsos tai pripažinti.

Liberalių pokyčių darbotvarkė šiandien yra ryškiausia matoma ir daugiausiai aptarinėjama, jai aktyviausiai oponuojama. Bet jaučiamės tvirtai“, – sakė V.Čmilytė-Nielsen.

Ji taip pat tvirtino, kad į vis užduodamą klausimą apie įtampas koalicijoje, nuoširdžiai atsakanti, kad „mus vienija kur kas daugiau nei skiria“.

M.Danielė: „Padarėme viską, ką galėjome“

Seimo narė Morgana Danielė 15min teigė mananti, kad Laisvės partija šiuo metu yra „labai sustiprėjusi“, o dėl kol kas Seime neįgyvendinamų iniciatyvų pernelyg neišgyvena.

„Man atrodo, kad koalicija dabar stipresnė nei buvo pradžioj, nes įvyko išbandymai ir teko apsitarti. Tikiuosi, kad antrąjį išbandymą išlaikysime“, – apie pastangas pateikti Partnerystės įstatymą kalbėjo M.Danielė.

Gegužę Partnerystės įstatymo projektą, pagal kurį siūlyta įteisinti ir skirtingų, ir tos paties lyties asmenų partnerystę, Seimas jau pateikimo stadijoje grąžino tobulinti.

Klaidų iš Laisvės partijos pusės M.Danielė nemato: „Iš tikrųjų buvo padaryta viskas, ką tuo metu buvo galima padaryti. Taip, įvyko netikėtumų, politikoje jie neišvengiami.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Tomas V. Raskevičius ir Morgana Danielė
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Tomas V. Raskevičius ir Morgana Danielė

Tiek dėl partnerystės, tiek dėl dekriminalizacijos atrodo, kad yra apkalbėjimai, išsiaiškinimai, kviesti specialistai. Daugiau kažką padaryti galimybių nematau. Laikas, pats laukimas, kažkokios pridėtinės vertės irgi nesukurs, tad reikia žiūrėti, koks tas paveikslas ir priimti sprendimus.“

M.Danielė 15min taip pat teigė, kad visiškai natūralu, jog konkurentų A.Armonaitei, kuri, kaip minėta, buvo vienintelė kandidatė į Laisvės partijos pirmininkus, neatsirado.

„Šiuo metu tiesiog nėra realistiško konkurento Aušrinei. Ateityje, partijai augant, gali būti visaip. Bet šiandien Aušrinė yra vienareikšmiška lyderė“, – tikino Seimo narė.

E.Dobrovolska tiki koalicija

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska savo ruožtu pažymėjo, kad per dvejus metus liberalios idėjos virto kūnu: „Užaugimas labai stebina ir džiugina.“

„Koalicija tikiu. Yra klausimų, kurie yra sudėtingi, bet yra ir noras kartu veikti. Koalicijoje turime dvi liberalias partijas ir konservatorius, kurie koalicijos sutartyje yra įsipareigoję spręsti žmogaus teisių klausimas. Tai esminė prielaida, kuri leidžia mums sėkmingai dirbti“, – 15min sakė E.Dobrovolska.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Evelina Dobrovolska
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Evelina Dobrovolska

Ar kai kurie konservatoriai žmogaus teises supranta taip, kaip liberalai? E.Dobrovolska diplomatiška: „Nuomonių įvairovė yra demokratijos pagrindas. Niekas nesakė, kad bus lengva ir dirbs vien bendraminčiai.“

Ministrė sutinka su nuomonėmis, kad koalicijos darbas parlamente ir bendradarbiavimas vyriausybėje skiriasi: „Tai yra didžiausias skirtumas. Vyriausybei dirbti gerokai paprasčiau, nes pasidalintos funkcijos, o Seime nuomonių įvairovė didesnė.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min