TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Be valdžios likę Kauno konservatoriai: pagrindinis visų tikslas buvo nušluoti mus nuo žemės paviršiaus

Andrius Kupčinskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Kupčinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Po sudėtingą šachmatų partiją priminusių rokiruočių Kauno valdžios viršūnėje už borto išmesti konservatoriai prakalbo apie kitų partijų susimokymą prieš Tėvynės sąjungą. Pastaruosius ketverius metus miestą valdęs Andrius Kupčinskas negailėjo karčių žodžių buvusiam savo pavaduotojui Rimantui Mikaičiui, ketvirtadienį tapusiam keturioliktuoju Kauno meru.

Paskutinę akimirką palikęs Tėvynės sąjungos, „Tvarkos ir teisingumo“ bei jaunalietuvių suburtą koaliciją, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis su R.Mikaičiu priešakyje sugriovė kantriai konservatorių statytą porinkiminę sąjungą. Be nieko likę Kauno dešinieji, net ir praėjus dienai po pirmojo tarybos posėdžio, nesusilaikė.

„Visą praėjusios kadencijos laikotarpį liberalų sąjūdžio frakcija buvo silpniausia grandis. Po rinkimų visi buvo priblokšti, kad Tėvynės sąjunga pasiekė būtent tokį laimėjimą (gavo 12 mandatų – red.), nes jau prieš rinkimus visi mus buvo nurašę ir laikė autsaideriais. Būtent tas faktas visus ir vienijo. Liberalų sąjūdžio lyderis (R.Mikaitis – red.) yra pasakęs, kad reikia sugriauti konservatorių citadelę Kaune. Tai viską paaiškina. Ir čia ieškoti garbės žodžio ar sveiko proto tikrai nereikėtų. Jo ir su žiburiu nerasi, – penktadienį kalbėjo A.Kupčinskas. – Per visus tuos keturis metus iš Rimo nejaučiau pagarbos sau.

Nors pats stengiausi būti atviras, nuoširdus ir kolegiškas su visas bendradarbiais. Ką reiškia vien tas, kad, kalbant apie 8.15 val. prasidėdavusius rytinius pasitarimus, neatsimenu, kad jis būtų kada pasirodęs anksčiau nei 8.50 val. Tai taip pat šį tą pasako apie kai kurias asmenines savybes. Tikrai nelieju nuoskaudų, bet noriu, kad kai kurie dalykai būtų žinomi. Bent jau dabar“.

„Visi galvojo, kad per rinkimus mes gausime daug mažiau mandatų ir visų pagrindinis tikslas buvo nuo žemės paviršiaus nušluoti konservatorius“, – kalbėjo iki šiol savivaldybės administracijai vadovavusi Edita Gudišauskienė.

Siūlo savo pagalbą

Valdžios praradimas būtent šiuo metu konservatoriams turėtų būti itin skaudus – šią vasarą įvyksiančiame „Žalgirio“ arenos atidaryme, tarptautinėse Hanzos dienose bei rudens pradžioje į Kauną persikelsiančiame Europos krepšinio čempionate pirmosiose gretose stovės ne jie. Panašu, jog iki šio valdžioje buvusiems dešiniesiems tai yra vienas iš didžiausių galvos skausmų.

„Jie neturi nei patirties, nei žinių, ką jiems reikės daryti. Jeigu jie kvies ir prašys pagalbos, mes visada pasiruošę. Nes kitokiu atveju jie gali sužlugdyti tuos procesus, kurių kiekviena diena yra labai brangi“, – savo pagalbą viešai pasiūlė E.Gudišauskienė.

„Jeigu būsime reikalingi, tikrai neatsisakome ir toliau vadovauti pasiruošimo Europos čempionatui grupei. Net ir norėtume užbaigti tuos darbus. Tikrai mums patiems nereikia tos garbės. Tiktai nesinori tos situacijos, kai kažkas nauji ateina, minimaliam laikotarpiui perima darbus ir paskui kaltina, kad kažkas nepadaryta ar panašiai. Mes nesikratome atsakomybės“, – kolegei antrino A.Kupčinskas.

Dabar jau buvęs meras patikino, jog konservatoriai kol kas nesiskelbs opozicija. A.Kupčinsko teigimu, ši galimybė bus svarstoma rudenį, po Europos krepšinio čempionato.

Daugiau dėmesio skirs šeimai

Paklaustas, ką veiks toliau, A.Kupčinskas pareiškė artimiausiu metu ketinantis pailsėti bei daugiau laiko skirti šeimai. Per ketverius metus mero kėdėje, konservatorius sukaupė 82 dienas nepanaudotų atostogų. Už jas A.Kupčinskui bus sumokėta kompensacija.

„Dabar eisiu užtarnautų atostogų, o paskui žiūrėsiu. Pilasi tokia pasiūlymų gausia, tad manau, kad be darbo neliksiu. Didelio impulso traukti į Seimą neturiu. Nors kai kurie sako, kad turėčiau kandidatuoti kurioje nors apygardoje, bet miesto taryboje man tikrai įdomiau“, – tvirtino A.Kupčinskas, pridūręs, jog šiuo metu jaučiasi labai pakylėtas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min