Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 18d. 10:32

Bedarbio išmoką mokės vėliau

Darbo birža
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Darbo birža

Seimas ketvirtadienį pritarė Nedarbo socialinio draudimo įstatymo straipsnių pakeitimams, kuriais numatoma, kad atleistas iš darbo asmuo bedarbio išmoką gaus tik po to, kai bus baigta mokėti išeitinė kompensacija.

Pavyzdžiui, jei su darbdaviu sutarta, kad išeitinė kompensacija bus mokama 3 mėnesius, tai šį laikotarpį užsiregistravus Darbo biržoje bedarbio išmoka nebus mokama.

Už šiuos pakeitimus ketvirtadienio Seimo posėdyje balsavo 56 parlamentarai, prieš – 22, o 19 susilaikė.

Pagal priimtą įstatymą taip pat numatoma, kad savivaldybių teritorijose, kuriose vidutinis paskutinio ketvirčio registruotų bedarbių ir paskutinio skelbto darbingo amžiaus gyventojų santykis 1,5 karto ir daugiau didesnis už šalies vidurkį, galėtų būti 2 mėnesiams pratęstas bedarbio išmokų mokėjimas.

Be to, asmenims, gaunantiems valstybines socialinio draudimo, šalpos ar valstybines pensijas, taip pat netekto darbingumo periodines kompensacijas dėl nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų, taip pat profesinės reabilitacijos, tėvystės ar motinystės pašalpas, bus mokama tik ta bedarbio išmokų dalis, kuri viršija gaunamą pensijų, kompensacijų ar pašalpų sumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min