Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 3d. 15:16

Bedarbių armija auga kaip ant mielių

Darbo birža
Eriko Ovčarenkos/15min.lt nuotr. / Darbo birža

Vasario 1-ąją Lietuvos darbo birža buvo įregistravusi 149 tūkst. žmonių, ieškančių darbo. Didžiausias nedarbas šiuo metu yra Akmenėje, Druskininkuose, Ignalinoje. Liūdnos prognozės laukia Alytaus, kur iš darbo rinkos bus išstumti „Snaigės“ ir „Alitos“ darbuotojai.

Vilniuje prie darbo biržos žmonės dabar būriuojasi nuo pat ankstyvo ryto, bedarbiai susirenka ten anksčiau už darbuotojus. Biržos vadovas Juozas Kankevičius naujienų portalui 15min.lt  teigė, jog sausį sostinėje kasdien registravosi maždaug 500 bedarbių – per visą mėnesį į biržą kreipėsi apie 10 tūkst. žmonių. Iš viso Vilniaus darbo  biržoje dabar įsiregistravę maždaug 24 tūkst. vilniečių. Palyginti su pernai, šis skaičius padidėjo dvigubai.

Vidutinė bedarbio pašalpa dabar siekia 700 litų, tačiau turintys didelį stažą ir neblogai uždirbusieji gali bent pusę metų tikėtis ir 1100 litų bedarbio išmokų. Kol kas, pasak Lietuvos darbo biržos generalinio  direktoriaus Vido Šlekaičio, pinigų išmokoms nestinga. Praėjusį mėnesį registruota ir apie 9 tūkst. laisvų darbo vietų, daugiausia nekvalifikuotiems darbuotojams. Tačiau kai kur trūksta ir turinčių kvalifikaciją, pavyzdžiui, Visagine nesunkiai įsidarbinti gali siuvėjos.

Prognozės, jog šiemet nedarbo lygis turėtų būti apie 8 proc., jau nebeatitinka tikrovėsTačiau, pasak premjero Andriaus Kubiliaus, nedarbo lygis Lietuvoje sparčiai auga. Prognozės, jog šiemet jis turėtų būti apie 8 proc., jau nebeatitinka tikrovės. Nedarbas sparčiai artėja prie 10 proc. Todėl, pasak ministro pirmininko, vasario 10-ąją Trišalėje taryboje ketinama tartis su darbdaviais ir profsąjungomis dėl lankstesnio darbo rinkos reguliavimo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Jono Dagio teigimu, valstybei svarbiausia išsaugoti  darbo jėgą. Todėl ieškoma lėšų darbo netekusiems žmonėms perkvalifikuoti. Esą tokių lėšų bus galima pasisemti iš Europos Sąjungos fondų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min