Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bedarbių daugėja, specialistų trūksta

Pasak specialistų, be darbo likusių žmonių įpročiai pasikeitė: jie vis aktyviau ieško darbo, į paieškas leidžiasi ir savarankiškai.
Egidijaus Jankausko/15min.lt nuotr. / Pasak specialistų, be darbo likusių žmonių įpročiai pasikeitė: jie vis aktyviau ieško darbo, į paieškas leidžiasi ir savarankiškai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nors prie Darbo biržos durų didžiausiuose Lietuvos miestuose rikiuojasi bedarbių eilės, itin specifinio profilio profesionalų paieškos darbdaviams dažnai būna bevaisės.

Uostamiesčio Darbo biržą kasdien apgula darbo ieškantys žmonės, tačiau aukštos kvalifikacijos specialistų paieškos darbdaviams prailgsta. Bedarbių armijoje sudėtinga rasti gerų vadybininkų, draudimo konsultantų, itin aukštos kvalifikacijos darbininkų neranda ir uosto kompanijos. Pastarųjų duris nuolat varsto be darbo likusių statybininkų armija.

Darbuotojų pasiūla dabar iš tiesų didžiulė. Deja, ne visi mums tinka, – aiškino bendrovės „Vakarų laivų gamykla“ Personalo tarnybos viršininkė Regina Kvekšaitė.

„Darbuotojų pasiūla dabar iš tiesų didžiulė. Deja, ne visi mums tinka“, – aiškino bendrovės „Vakarų laivų gamykla“ Personalo tarnybos viršininkė Regina Kvekšaitė. Apgailestaujama, kad prieš kelerius metus didesniu uždarbiu susivilioję uosto kompanijų specialistai į Lietuvą sugrįžti neskuba.

Kasdien šimtus laiškų su gyvenimo aprašymais gaunanti bendrovė „Lietuvos draudimas“ potencialių kandidatų į laisvas darbo vietas taip pat randa labai nedaug.

Tačiau juodomis spalvomis piešiamame augančio nedarbo paveiksle pastebima ir optimizmo ženklų. Klaipėdos darbo biržos specialistams pavyksta įdarbinti vis daugiau žmonių.

Vasaris Darbo biržos statistikoje atrodo niūriai. Per šį mėnesį trijose savivaldybėse – Klaipėdos miesto ir rajono bei Neringos užregistruoti 2763 darbo ieškantys žmonės. 730 jų buvo įdarbinti.

„Džiugina tai, kad kyla ir įregistruotų laisvų darbo vietų kreivė“, – analizuodamas statistikos duomenis sakė Klaipėdos darbo biržos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Andriušis.

Dauguma nekvalifikuoti

Pasak specialisto, išaugus bedarbių skaičiui, keitės ir darbo ieškančių žmonių įpročiai. Anksčiau į Darbo biržą kreipęsi asmenys įsidarbinti neskubėdavo, delsdavo, kol jiems buvo mokamos pašalpos, o dabar žmonės kur kas aktyvesni, konsultuojasi su specialistai, patys aktyviau savarankiškai dairosi darbo. „Laukiama pavasario, sezono darbų. Darbo birža skirs pinigų laikinam užimtumui, tam yra finansavimo programos“, – aiškino V.Andriušis.

Kur kas sudėtingiau susirasti darbą asmenims be jokios kvalifikacijos. Nekvalifikuoti bedarbiai sudaro apie 40 proc. visų darbo ieškančių žmonių. Šiems, pasak specialisto, iš tiesų reikėtų susirūpinti. Prognozuojama, kad šiemet trys iš keturių laisvų darbo vietų bus skirta kvalifikuotiems darbininkams bei specialistams.

Specialistų neranda

Uostamiestyje šiuo metu labiausiai trūksta draudimo agentų, buhalterių, administratorių, darbo siūlo ir pramonininkai: suvirintojams, metalo šlifuotojams, vandentiekininkams bei vamzdynų montuotojams.

„Lietuvos draudimo“ Personalo skyriaus vadybininkė Jolita Balžekaitė pastebėjo, kad dabar, vos tik paskelbus apie naujas laisvas darbo vietas, sulaukiama šimtų laiškų su gyvenimo aprašymais.
Paklausta, ar kandidatūros atitinka jų keliamus reikalavimus, pašnekovė buvo atvira: „Ne, greičiau ne“. Pasak jos, rasti gerus specialistus tebėra itin sudėtinga. Netgi dabar, kai bedarbių tūkstančiai.

Itin aukštos kvalifikacijos darbuotojų šiuo metu ieško ir „Baltijos“ laivų statykla. Pasak šios bendrovės Personalo administravimo skyriaus darbuotojos Ritos Žukauskienės, bendrovė šiuo metu galėtų pasiūlyti darbą tik aukštos kvalifikacijos darbuotojams, turintiems 3 ir aukštesnę kvalifikacinę kategoriją.

„Džiugina tai, kad kyla ir įregistruotų laisvų darbo vietų kreivė“, – analizuodamas statistikos duomenis sakė Klaipėdos darbo biržos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Andriušis.

„Prieš kelerius metus, tik įstojus į Europos Sąjungą, aukštos kvalifikacijos specialistai išvyko į užsienį. Deja, bet grįžo tik vienetai. Dažniau parvažiuoja žemesnių kategorijų darbuotojai, turintys mažesnę patirtį“, – aiškino pašnekovė. Pastebima, kad sumažėjus statybų mastams, darbo laivų statyklose ėmė ieškoti darbininkai iš statybų sektoriaus.

Rinks talentus

Klaipėdos Jaunimo darbo centras šiuo metu neturi nė vieno darbo pasiūlymo nepilnamečiams. „Tačiau tos įmonės, kurios užsiima sezoniniais darbais, vasarai darbuotojų tikrai ieškos. Pirmosios laisvos darbo vietos nepilnamečiams atsiras gegužę“, – prognozavo vyresnioji specialistė Diana Monkevičiūtė.

Kovą prasidėjo akcija, raginanti absolventus bei paskutiniųjų kursų studentus registruotis „Talentų banke“. Tai internetinė duomenų bazė tapsianti puikia galimybe atkreipti į save darbdavių dėmesį.

Dar vienas masinis atleidimas

Klaipėdos darbo birža neseniai buvo informuota apie numatomą grupinį darbuotojų atleidimą. Apie tokius užmojus pranešė atliekų rinkimu ir apdorojimu užsiimanti bendrovė „Specialus autotransportas“. Iki liepos 4 dienos ši bendrovė dėl organizacinių bei ekonominių priežasčių ketina atleisti 21 darbuotoją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min