Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bėgimu užsikrėtė ir Šiaurės Lietuva

Biržų maratonas
Biržų maratonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį Biržus užplūdo bėgimo entuziastai – pirmą kartą organizuotas bėgimas „Biržų kilometrai“ sulaukė ne tik biržiečių, bet ir svečių iš įvairiausių Lietuvos miestų susidomėjimo. Šeštadienio rytą, didžiausiame visoje Šiaurės Lietuvoje bėgimo renginyje, prie starto linijos beveik 400 dalyvių stojo su visus vienijančiu tikslu – susipažinti su Biržų kraštu.

„Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų bėgimas sulaukė tokio didžiulio dalyvių srauto iš visos Lietuvos, – sakė bėgimo iniciatorius, bendrovės „Biržų duona“ komercijos direktorius Andrius Kurganovas. – Žmones į bėgimą kvietėme su šūkiu „Susipažink su Šiaurės Lietuva bėgimo ritmu!“, tad trasas rinkome labai atsakingai. Visos trys distancijos driekėsi gražiausiomis Biržų miesto gatvėmis ir takeliais – bėgikai pamatė ir Biržų pilį, ir Širvėnos ežerą, ir J. Janonio aikštę.“

Organizatoriams pavyko pasiekti, kad „Biržų kilometrai“ taptų VII-uoju Lietuvos bėgimo taurės etapu. Neįprastas 9,9 km, 6,6 km bei 3,3 km distancijas bėgo ir aktyvūs įvairių maratonų dalyviai – bėgimo klubai: „F.O.C.U.S. running“, „Kauno BMK“, „Jonavos maratonas“, „Inžinerija“, „BMSK Stajeris“, „Šviesos kariai“, „Na, pagauk“, „Biržų atletai“ ir kt. Tarp dalyvių buvo ir puikiai žinoma bėgikė Rasa Drazdauskaitė. Taip pat savo komandas subūrė ir miesto sveikatos priežiūros, mokymo įstaigų ir kitų įmonių darbuotojai. Žiūrovų dėmesį ypač traukė komanda, kuri savo bėgimu pagerbė Afganistane žuvusius lietuvius – su ant nugaros prisegtais atminimo žodžiais bėgikai buvo pasiryžę kiekvieną bėgimo metu išlietą prakaito lašą skirti žuvusiesiems.

Pasak A. Kurganovo, gausus dalyvių skaičius parodė, kad ne tik didžiųjų miestų gyventojai nori ir mėgsta pasivaržyti bėgiodami. Nors miesto šventė Biržuose vyksta kasmet, bėgimas šiemet buvo jos pagrindinis akcentas, kurio nekantriai laukė visi miestiečiai.

„Tik paskelbus apie būsimą renginį, Biržuose prasidėjo sujudimas – visi pradėjo treniruotis, bėgioti, daugiau vaikščioti ir būti gryname ore, – šypsosi A. Kurganovas. – Šiųmetė miesto šventė buvo skirta Šeimos metams paminėti, tad ir į bėgimą kvietėme ne tik suaugusiuosius, bet ir mažuosius, kuriems specialiai skyrėme 500 m distanciją.“ Pasak jo, itin nudžiugino ir gausus būrys Biržų jaunimo-savanorių, kurie aktyviai prisidėjo prie renginio koordinavimo visos šventės metu.

Prieš šventinį vaikų bėgimą įvykę apdovanojimai ant nugalėtojų pakylos pakvietė visų distancijų greičiausiuosius: 9,9 km distancijoje moterų grupėje nugalėjo Rasa Drazdauskaitė, vyrų – Artūras Meška, 6,6 km distancijoje moterų grupėje – Aira Klusaitienė, vyrų – Dalius Cibulskas ir 3,3 km distancijoje moterų grupėje – „Biržų duonos“ atstovė Raimonda Kirpliukaitė, vyrų – Arnas Čekanavičius. Nugalėtojai apdovanoti atminimo medaliais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min