Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Beisbolo stadiono Žirmūnuose auka – krūmai ir medžiai

Vieta, kur planuojamas beisbolo stadionas, dabar apleista. Bet čia stiebiasi jauni ąžuoliukai, auga ir senų medžių.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vieta, kur planuojamas beisbolo stadionas, dabar apleista. Bet čia stiebiasi jauni ąžuoliukai, auga ir senų medžių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Žirmūnuose – sujudimas. Pradėjus viešus sporto komplekso teritorijos Kareivių gatvėje šalia Valakupių tilto detaliojo plano svarstymus, paaiškėjo, kad norinčiųjų kaimynystėje turėti beisbolo stadioną nėra itin daug. Daugumai labiau patinka krūmai ir medžiai.

Po kelerių metų pertraukos vėl pradėjus kalbėti apie galimas beisbolo stadiono statybas Žirmūnuose, pulta rinkti gyventojų parašus. Tai daro tiek pritariantys stadiono statyboms, tiek tam prieštaraujantys. Tikimasi, kad surinkti parašai turės įtakos galutiniam sprendimui.

Gaila ąžuolų

Anot Žirmūnuose gyvenančios Tinos Zakarevičienės, šis rajonas – vienas labiausiai apgyvendintų sostinėje, tačiau želdynų čia itin mažai.

„Žirmūnuose gyvena apie 10 proc. viso Vilniaus gyventojų, o želdynų, palyginti su kitais sostinės rajonais, turime tik 2 proc. Žirmūnų ir Kareivių gatvių sankryža yra viena labiausiai užterštų Vilniuje. O vienintelė vieta, kur galima buvo ateiti ir pakvėpuoti grynu oru, yra ši teritorija“, – aiškino moteris.

Mes įtariame, kad kažkokios suinteresuotos jėgos bando tuos vargšus pensininkus nuteikti, kad nereikia stadiono, o paskui atsiras kas nors kita, – kalbėjo R.Kalanta.

Gyventojus piktina ir tai, kad Neries pakrantėje užaugo daugiau nei 200 ąžuolų, kurių greičiausia neliktų pradėjus statyti beisbolo stadioną. T.Zakarevičienė tvirtino, kad neatliktas ir poveikio aplinkai vertinimas, tad Žirmūnų žmonėms sunku tikėti naujojo stadiono nauda. Kur kas daugiau kyla įtarimų.

„Vaizdas pro langus yra fantastiškas į Valakupių pušynus, po langais – upė, tad tai labai gražu, labai pelninga. Aš negaliu 100 proc. užtikrinti, bet įtarimų tikrai kyla, kad čia ims ir atsiras gyvenamųjų namų. Ankstesniame plane, kuris užėmė mažesnę teritoriją, buvo numatyti statiniai – viešbučiai, reabilitacijos centrai sportininkams. Dabar tų statinių kol kas nėra, bet turint galvoje, kad beisbolas nėra ta sporto šaka, kuri pati save išlaikys...“ – nuogąstavimais dalijosi gyventoja.

Pastatų nebus?

Tačiau projektą rengusi „Vilniaus plano“ architektė Asta Kazlaitė gyventojams bando įrodyti – 9 ha teritorijoje nėra numatyta jokių statinių. Tik beisbolo stadionas, treniruočių aikštelė, tribūnos ir automobilių stovėjimo aikštelė.

„Turime tik detalųjį planą, kuriame suformuoti sklypai, nustatyta jų paskirtis. Dėl kitų dalykų bus nuspręsta rengiant techninius projektus, tačiau juose jokie papildomi statiniai negalės atsirasti“, – tikino architektė.

Gyventojų nerimą supranta

Nerimą dėl galimai iškilsiančių pastatų vietoj beisbolo stadiono ar šalia jo tikino suprantantys ir beisbolininkai. Anot Lietuvos beisbolo asociacijos viceprezidento Raimundo Kalantos, šis projektas tokio Žirmūnų gyventojų nepasitenkinimo sulaukė tik dėl to, kad žmonės jau ne kartą buvo apgauti.

„Žmonės, kiek man teko pačiam bendrauti, nėra nusiteikę prieš beisbolą, prieš stadioną. Bet jie bijo, nes juos vėl gali „išdurti“: vietoj stadiono ims ir iškils namai. Nors pagal šį detalųjį planą nieko panašaus nenumatoma“, – sakė R.Kalanta.

Žada atvirą erdvę

Lietuvos beisbolo asociacijos viceprezidento teigimu, teritorija tikrai nebus užtverta ir neprieinama, išskyrus patį stadioną, nes nenorima, kad atsitiktinai užklydę žmonės suniokotų veją, tribūnas.

R.Kalanta pasakojo, jog prieš kelerius metus jiems kartu su buvusiu tarybos nariu Audriumi Rudžiu buvo pavykę įtikinti gyventojus nesipriešinti, mat politikas jiems atvirai pasakė: „Jeigu čia neatsiras stadionas, žemė gali būti kažkam grąžinta, o tada jau tikrai po nosimi išdygs „nuostabūs“ namai.“

Tačiau stadionas nebuvo pradėtas statyti, o pradėjus detaliojo plano svarstymus, vėl kyla tie patys ginčai.

Žemė – gardus kąsnelis

Anot R.Kalantos, Beisbolo asociacija sutinka, jog stadiono teritorija taptų Verkių regioninio parko dalimi. Taip tikimasi sušvelninti gyventojų poziciją.

„Mes įtariame, kad kažkokios suinteresuotos jėgos bando tuos vargšus pensininkus nuteikti, kad nereikia stadiono, o paskui atsiras kas nors kita. Juk tos žemės vertė milžiniška, aš manau, apie 40–50 mln. Lt, todėl daugelis yra suinteresuoti“, – kalbėjo R.Kalanta.

Po viešųjų projekto pristatymų rengėjai per mėnesį atsakys į gyventojų klausimus ir pasiūlymus. Jeigu atsakymai gyventojų netenkins, pastarieji turės mėnesį juos apskųsti.

Tačiau ar šie pasiūlymai gali turėti įtakos koreguojant projektą A.Kazlaitė teigė nežinanti – tai nuspręs Vilniaus savivaldybė, kuri ir organizuoja detaliojo plano rengimą.

Žaidėjų – nedaug

Beisbolas Lietuvoje žaidžiamas 25 metus.

Vilniečiai jį žaidė Lazdynuose, Laisvės prospekte, tačiau sklypas atiteko privatiems savininkams, todėl beisbolininkai baiminasi šios aikštės netrukus neteksią.

Vilniuje iš viso šiuo metu beisbolą žaidžia maždaug 75 suaugę vyrai ir daugiau nei 200 vaikų bei paauglių.

Žemės sklypą Žirmūnuose būsimajam stadionui dar 1993 m. savo sprendimu perdavė Vyriausybė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min