Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 03, 05:52 Atnaujinta 2019 09 03, 16:02

Belgija ir Danija pradėjo NATO oro policijos pamainą Šiauliuose

Belgijos ir Danijos kariai antradienį Šiauliuose perėmė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.
F-16 naikintuvai
F-16 naikintuvai / „Scanpix“/AP nuotr.

Šių šalių kontingentai maždaug keturių mėnesių rotacijai pakeitė karius iš Vengrijos ir Ispanijos.

Oficialios kontingentų pasikeitimo ceremonijos metu krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas pabrėžė NATO oro policijos svarbą Lietuvai, Latvijai ir Estijai.

„NATO oro policijoje dalyvaujančių sąjungininkų pastangos ir veiksmai net tik prisideda prie civilinės aviacijos saugumo, misijoje dalyvaujantys sąjungininkų kariai yra ir viso Šiaurės Atlanto aljanso sargai, kurių tarnyba labai svarbi patikimam atgrasymui ir taikai šiame regione ir visame aljanse užtikrinti“, – ministerijos pranešime cituojamas V.Umbrasas.

Belgų bei danų karinės oro pajėgos Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokavo po keturis naikintuvus F-16. Belgai prie misijos Baltijos šalyse prisideda jau devintą, danai – septintą kartą.

Misiją baigiantys Lietuvoje dislokuoti vengrai ir ispanai užduotis vykdė su nakintuvais JAS-39 „Gripen“ ir F-18. Misijoje dalyvavo per 400 karių: lakūnų, technikų, medikų, palaikymų grupės, komunikacijos ir kitų sričių ekspertų.

Iš Estijos misiją vykdys Čekijos kariai su naikintuvais, jie pakeis Jungtinės Karalystės kontingentą.

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse vykdoma nuo 2004 metų, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo Aljanso narėmis. Pirmoji šalis, pradėjusi vykdyti šią misiją buvo Belgija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min