TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Belgijos karalius Filipas lankė NATO priešakinių pajėgų batalioną Rukloje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Belgų karaliumi Philippe'u Rukloje
Alfredo Pliadžio nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Belgų karaliumi Philippe'u Rukloje
Šaltinis: 15min
2
A A

Lietuvoje viešėjęs Belgijos Karalius Filipas kartu su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite lankėsi NATO priešakinių pajėgų batalione Rukloje. Čia jis susitiko su krašto apsaugos sistemos ir bataliono vadovybe, apžiūrėjo techniką.

Vizito Rukloje metu Belgijos ir Lietuvos vadovai susitiko su Lietuvos krašto apsaugos sistemos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono vadovybe, bendravo su šiame batalione tarnaujančiais Belgijos kariais, apžiūrėjo sąjungininkų karių gyvenamąsias patalpas ir karinę techniką.

Šiuo metu Lietuvoje dislokuota Belgijos logistinės paramos kuopa su 100 karių, ginkluote ir technika. Ji padėjo užtikrinti, kad Vokietijos ir Nyderlandų kariai ir sunkioji karinė technika sklandžiai atvyktų į Lietuvą.

Belgijos Karalių vizito Lietuvoje metu lydėjęs Belgijos kariuomenės vadas generolas Marcas Compernolas Rukloje susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku. Šalių kariuomenių vadai kartu su Lietuvos kariuomenės ir NATO priešakinių pajėgų bataliono vadovybe aptarė šio NATO vieneto dislokavimo ir sąveikos Lietuvoje klausimus, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

„Visuose kariniuose vienetuose logistika vaidina labai svarbų vaidmenį. Todėl Belgijos paramos kuopos buvimas priešakinių NATO pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje yra ypatingai reikšmingas ir kovinei grupei, ir Lietuvos kariuomenei“, – susitikimo metu sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Rukloje pradėta dislokuoti šių metų sausio pabaigoje, kai į į ją atvyko kovinei grupei vadovaujančios Vokietijos kariai. Prie kovinės grupės jau yra prisijungę Belgijos, Nyderlandų kariai, gegužę atvyks ir kariai iš Norvegijos.

Lietuvoje dislokuojamą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę nuolat sudarys štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa ir trys keturios kovinės kuopos. Be to, bus suformuoti įvairūs kovinės paramos vienetai.

Belgija aktyviai prisideda ir prie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse. Belgų naikintuvai buvo pirmieji, kurie 2004 m. pradėjo saugoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę, jie dar 4 kartus rotavosi Šiauliuose ir Amaryje, Estijoje. Šios valstybės kariai ir technika ne kartą dalyvavo karinėse pratybose Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min