Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 24d. 16:15 , atnaujinta: 2013 vasario 24d. 17:38

Bendra Rolando Pakso ir Viktoro Uspaskicho spaudos konferencija: prijungs ir „planu B“ vadintus leiboristus, kuris bus naujo darinio veidu – neaišku

Rolandas Paksas ir Viktoras Uspaskichas
Luko Balandžio nuotr. / Viktoro Uspaskicho ir Rolando Pakso spaudos konferencija

Sekmadienį po Darbo partijos ir „Tvarkos ir teisingumo“ tarybų posėdžių, kuriuose abi partijos pritarė planams sujungti partijas, partijų pirmininkai Viktoras Uspaskichas ir Rolandas Paksas surengė bendrą spaudos konferenciją. Joje pranešta, kad bendras partijų suvažiavimas, kuriame jos galutinai susijungtų, gali įvykti jau balandį.

„Partija „Tvarka ir teisingumas“ yra pasiruošusi pradėti konkrečius žingsnius dėl susijungimo su Darbo partija“, – spaudos konferenciją pradėjo R.Paksas.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas pareiškė, kad prie šių dviejų partijų prisijungs ir anksčiau jo „planu B“ vadinta 2008 m. įkurta „dukterinė“ Darbo partijos atšaka – Leiboristų partija.

„Galbūt net mums pavyks apsijungti greičiau – iki to proceso – ir jau ateiti dar didesne jėga. Tam, kad nemaišytume trijų politinių vienetų ir jungtųsi du vienetai“, – kalbėjo jis.

Kaip tik Vilniuje mes nematome didelių problemų, – sakė V.Uspaskichas.

R.Paksas pripažino, kad planas prijungti Leiboristų partiją, jam yra naujiena.

„Atvirai sakant, aš pirmą kartą girdžiu apie tai. Manau, kad Darbo partijos pirmininkas paaiškins detaliau, kaip iki šiol randame sprendimus sutardami, ieškodami sąlyčio taškų, manau, išspręsime ir šitą klausimą“, – sakė R.Paksas.

V.Uspaskichas pridūrė, kad prie naujai buriamos sąjungos prašosi prisidėti dar dvi politinės jėgos, tačiau, pasak jo, pirmiausia bus baigtos derybos su „Tvarka ir teisingumu“, o tik tada galvojama apie kitų partijų prisijungimą.

Susijungs jau balandį?

Politinių partijų lyderiai pareiškė, kad galutinai Darbo ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos sujungtos turėtų būti balandį.

„Mes planuotume, kad tiek mūsų partijos, tiek jungiamasis kongresas turėtų vykti balandžio mėnesį", – teigė R.Paksas.

„Galima visiškai pritarti datai“, – pritarė V.Uspaskichas.

Kaip vadinsis nauja politinė jėga, kokie bus jos simboliai, ideologija tarsis darbo grupės. 

V.Uspaskichas pabrėžė, kad jo partijos nariams svarbiausia, kad naujas politinis darinys būtų su ideologija, o ne „šiaip stovėtų centre". Bandydamas paaiškinti, ką turi galvoje sakydamas "ideologija", V.Uspaskichas pradėjo žarstyti pažadus šiemet dar dukart didinti minimalią mėnesio algą (MMA). Anot jo, iki gruodžio MMA galima didinti dukart: liepą – iki 1200 litų, o gruodį – iki 1300–1400 litų.

„Manau, kad neatsisakys tai daryti ir premjeras Algirdas Butkevičius. Jis jau dabar mato tokią galimybę. (...) O mūsų susijungimas duos didesnį impulsą programos įgyvendinimui", – pridūrė Darbo partijos pirmininkas.

Kuris bus pirmas?

Darbo grupė, anot V.Uspaskicho, turės preliminariai nutarti ir kam bendrame partijų kongrese bus siūloma vadovauti buriamai politinei jėgai. Anksčiau teigęs, kad su R.Paksu jau yra sutarta, kad pirmuosius dvejus metus po susijungimo bendrai partijai vadovaus R.Paksas, dabar V.Uspaskichas jau ne toks kategoriškas.

„Aš noriu, tik sakau, kad būsiu lankstus. Labai aiškiai ir suprantamai pasakiau, kad yra teisminis procesas, kuris galbūt naujam  dariniui gali visaip atsiliepti, o nuspręs naujas kongresas“, – kalbėjo jis, paklaustas, kodėl nenori stoti prie naujos partijos vairo.

Net iš kuklesnio namo kraustantis į didesnį ir geresnį  reikia laiko susitaikyti, priprasti, o čia kolektyvas, nauji žmonės, – lygino V.Uspaskichas.

V.Uspaskichas patvirtino, kad yra svarstomos ir kitos – ne jo ir ne R.Pakso – pavardės.

„Pasiūlymų įvairių yra, bet negalima visus pasiūlymus priimti, vis tiek bus priimtas tik vienas“, – logikos perlus barstė Darbo partijos pirmininkas.

Jis pažymėjo, kad būtent partijos pirmininko posto dalybos anksčiau apsunkino derybas dėl partijų sujungimo.

„Prieš dvejus metus, kai kalbėjome, buvo sunku sutarti, kas galėtų būti apjungtos partijos pirmininkas. Dabar, todėl, kad pats sprendimas, noras, idėja jau išgvildenta ir noras susijungti yra, tai tikrai aš iškėliau tokią paprastą idėją, kad kiekvienas iš mūsų – manau, ir Rolandas, nors kalbu apie save – būsime lankstūs. Jeigu jau partija, 30 tūkst. žmonių nuspręs susijungti ir liks tik lyderio klausimas, tai dabar sėdint čia, 120 proc. mes tai išspręsime ir rasime geriausią variantą", – dėstė V.Uspaskichas.

Be to, anot R.Pakso, prieš dvejus metus pradėjus kalbėtis apie galimą partijų susijungimą, nesinorėjo skubėti, reikėjo daug ką apsvarstyti.

„Reikėjo susitaikyti su mintimi, suvirškinti. Net iš kuklesnio namo kraustantis į didesnį ir geresnį reikia laiko susitaikyti, priprasti, o čia kolektyvas, nauji žmonės", – R.Paksą papildė V.Uspaskichas.

Frakcijos susijungs netrukus

„Tvarkos ir teisingumo" ir Darbo partijos frakcijos Seime ir kai kurių miestų savivaldybėse susijungti galėtų dar iki bendro partijų kongreso balandį, mano R.Paksas. Štai Seime sujungti frakcijas išvis neturėtų kilti bėdų ir tai gali atsitikti jau artimiausią savaitę, pranašauja jis.

„Turi prabėgti viena kita diena, kai pradės dirbti darbo grupė, sprendžianti problemas ir savivaldos lygmeniu, ir Seimo lygmeniu, galų gale politinių nuostatų lygmeniu. Manau, kad keletas dienų prabėgs ir Seime", – kalbėjo jis.

Tiesa, susijungusi frakcija premjero keisti, kaip sako abiejų partijų lyderiai, neskubės. „Pakeitimo dėl pakeitimo nebus. (...) Jeigu nebus vykdomi kažkokie darbai, tada pradėsime derinti, bet aš netikiu", – pareiškė V.Uspaskichas.

Darbo partijos pirmininkas V.Uspaskichas teigia, kad Vilniuje partijų frakcijos jau yra susitarusios dėl bendro darbo.

„Jono Pinskaus, vieno iš skyriaus pirmininkų, specialiai paklausiau, tai sako, kad jie jau beveik susitarė dėl frakcijų jungimo, todėl kaip tik Vilniuje mes nematome didelių problemų“, – sakė V. Uspaskichas.

„Tvarkietis" R.Paksas paklaustas, ar tai reiškia, kad keisis ir sostinės meras, ėmėsi girti Vilniaus vicemero J.Pinskaus darbą.

„Kaip nuspręsime su Vilniumi artimiausia ateitis parodys. Žinau, kad „darbiečiai“ turi aštuonis tarybos narius, kad vicemeras J. Pinskus gana gerai darbuojasi, gana gerai darbuojasi... Pažiūrėsime“, – sakė R. Paksas.

Partijose pasipriešinimo nesulaukė

Primename, kad abiejų partijų tarybos sekmadienį nubalsavo už susijungimą.

Susijungus šioms partijoms, jų jungtinė frakcija Seime pretenduotų į didžiausios vardą. Ji turėtų 39 narius. Socialdemokratai šiuo metu turi 38 narius.

Darbo partija bei jos lyderis V.Uspaskichas, Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys ir Seimo narė Vitalija Vonžutaitė Vilniaus apygardos teisme teisiami dėl to, kad eidami vadovaujančias pareigas Darbo partijoje nuo 2004 iki 2006 metų Vilniuje organizavo apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Bylą tyręs prokuroras Saulius Verseckas sako, kad partijų susijungimo atveju galimybė Darbo partijai išvengti baudžiamosios atsakomybės priklausys nuo konkrečių jungimosi sąlygų ir partijų sutarties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min