TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendradarbiavimas su Kaliningradu prislopo

Turistus, norinčius aplankyti Kaliningrado sritį, atbaido procedūros, susijusios su vizos gavimu.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Turistus, norinčius aplankyti Kaliningrado sritį, atbaido procedūros, susijusios su vizos gavimu.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Lietuvos pamarys tęsia turistinį bendradarbiavimą su Kaliningrado sritimi, tačiau pastrauoju metu jis kiek prislopo.

Iki šiol taip ir liko neįgyvendintas pusę milijono litų kainavęs dvejus metus ruoštas projektas „Marių turas“, kuriame buvo numatyta plukdyti turistus maršrutu Kuršių mariomis Klaipėda–Juodkrantė–Nida–Kaliningradas (Rybačis). Tam jau netgi buvo paruošti gidai.

„Maršrutas yra sudarytas ir paruoštas. Dabar reikia tik privačių įmonių iniciatyvos. Valstybė ar savivaldybė nebegali dėti savo lėšų, – aiškino Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė. – Be to, dar išlieka problemų dėl vizų. Būna, kad turistai domisi Kaliningradu, tačiau visus atbaido sudėtingos sąlygos greitai gauti vizą arba ji yra be galo brangi“.

Pašnekovė pripažino, kad šiuo metu būtų sudėtinga įgyvendinti šį projektą ar ruošti naujus. „Anksčiau aktyviau bendradarbiaudavome, bet šiuo metu viskas sulėtėjo. Tiek mes, tiek Kaliningradas jaučia sunkmetį. Dabar mums svarbiausia išgyventi“, – teigė R.Savickienė.

Bendradarbiavimu su Kalingrado sritimi ypač domisi ir Palanga. „Nuo Kaliningrado iki Palangos yra tik 160 kilometrų. Nenorime prarasti šios nišos. Turistams naudinga aplankyti šią vietą, nes ji turtinga savo istorija. Ja ypač domisi vokiečiai, lenkai, skandinavai. O Kaliningradą lankantys užsieniečiai, turėdami Šengeno vizą, gali aplankyti ir Palangą, Neringą ar Klaipėdą“, – kalbėjo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė.

Nuo praėjusių metų vasaros Kaliningrade veikia turizmo informacijos centras, kuriame įrengtas stendas apie Klaipėdos apskritį, platinama informacija apie uostamiestį, Palangą, Neringą. Anot pašnekovės, per tą laiką į centrą užsuko nemažai lankytojų – apie 9 tūkstančius.

Be turistinio bendradarbiavimo Palanga bei Kaliningradas palaiko ryčius ir kultūriniame gyvenime. Pasak A.Valužienės, Palangos verslininkai lankėsi Kaliningrado silkių šventėje, tuo tarpu kaliningradiečiai svečiavosi Palangos stintų šventėje. Artimiausiu metu ruošiamasi išleisti vadovą apie visą Klaipėdos apskritį bei Kaliningrado regioną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min