TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendrąjį planą koreguoti ketinanti Molėtų rajono savivaldybė – dabar procedūra paprastesnė

Lietuva iš oro: Molėtų apylinkės
Roberto Tamulevičiaus nuotr. / Lietuva iš oro: Molėtų apylinkės
Šaltinis: 15min
0
A A

Molėtų rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Gediminas Putvinskas teigė, kad didžiausias naujojo Teritorijų planavimo įstatymo privalumas tas, kad bendrąjį planą galima koreguoti – nebūtina keisti visko, kaip būdavo anksčiau. Vyr. architektas pridūrė, kad laiko priprasti prie naujos procedūros reikės, tačiau jau matyti, kad procesas bus paprastesnis.

Greičiau ir paprasčiau

Naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymas palengvina statyti ketinančių gyventojų dalią. Nuo šiol jie nebėra atsakingi už detaliųjų planų rengimą, dabar ši pareiga perduota savivaldybėms. Sutrumpinti terminai per kuriuos savivaldybė turi atsakyti į gyventojų prašymus, pavyzdžiui, pakeisti žemės paskirtį. Molėtų rajono Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas tikino, kad dar sunku pasakyti, ar tai labai apsunkins, ar palengvins savivaldybės darbą.

„Aišku, ta sena tvarka jau buvo nusistovėjusi, jau buvome pripratę, dabar reikės laiko įsivažiuoti. Tačiau aš manau, kad viskas bus gerai“, – apie savivaldybėms tekusius naujus iššūkius kalbėjo G.Putvinskas. Anot jo, tikrai galima tikėtis, kad darbai vyks sklandžiau: „Dabar galima koreguoti bendrąjį planą, užuot rengiant jį visiškai iš naujo. Žemės paskirtį gali pakeisti administracijos direktorius. Visos šios procedūros tikrai supaprastėjo.“

Aišku, ta sena tvarka jau buvo nusistovėjusi, jau buvome pripratę, dabar reikės laiko įsivažiuoti, – teigė G.Putvinskas.

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas negalėjo atsakyti, ar jau spėta susidurti su kokiais nors nesklandumais, anot jo, darbai dar tik pradedami. „ Kol kas turime direktoriaus įsakymą korguoti bendrąjį planą. Rengsime jam reikalavimus, skelbsime pirkimus ir tada žiūrėsime“, – kalbėjo G.Putvinskas.

 

Kilus nesklandumams – rašyti, klausti

Molėtų rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas tikino, kad net jei ir kils problemų tai – ne bėda. „Buvome susitikę su aplinkos ministru Valentinu Mazuroniu, pasikalbėjome. Jis sakė, jei kils kokių neklandumų – rašykite, klauskite. Į viską bus atsižvelgta, stengsimės išspręsti“, – sakė G.Putvinskas.

Nuo gyventojų pečių nukritusią atsakomybę rengti detaliuosius teritorijų planus anksčiau ar vėliau turės prisiimti savivaldybės. Vyr.architektas teigė, kad šiais metais apie detaliųjų planų rengimą Molėtų rajono savivaldybė dar negalvoja. „Kol kas nėra poreikio, be to, šių metų biudžete tai nenumatyta. Tačiau nemanau, kad tai sukels problemų. Žiūrėsime, ateis laikas ir darysime“, – teigė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas.

G.Putvinskas dar pridūrė, kad naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymas itin naudingas investuotojams. Anksčiau detaliųjų planų rengimas užimdavo daug laiko ir kainuodavo daug pinigų, o dabar jie galės apie tai negalvoti.

Aplinkos ministerija primena, kad chaotiškas teritorijų planavimas gali padaryti didelę žalą ne tik žmogui, bet ir aplink esančioms teritorijoms. Tik darni ir racionaliai vykdoma miestų plėtra padeda saugoti gamtą, biologinę įvairovę ir kultūros paveldą.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Molėtai

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min