Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 28d. 17:09

Bendrame Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų posėdyje aptarti pasibaigusios Europos Vadovų Tarybos rezultatai

Pirmasis naujojo Seimo posėdis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Seimas

Lapkričio 28 d. bendrame Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų posėdyje aptarti Europos Vadovų Tarybos, vykusios 2012 m. lapkričio 22–23 d., rezultatai.

Derybų dėl ES 2014–2020 m. daugiametės finansinės perspektyvos rezultatus pristatė Užsienio reikalų ministerijos viceministras Vytautas Leškevičius ir Finansų ministerijos viceministras Rolandas Kriščiūnas.

Pasak Užsienio reikalų viceministro V. Leškevičiaus, nors susitarimo dėl ES biudžeto praėjusią savaitę pasiekti ES valstybėms narėms nepavyko, tai nėra neįprasta ES praktikoje, kai deramasi dėl tokių sudėtingų klausimų.

Derybos dėl ES 2014–2020 m. daugiametės finansinės perspektyvos tarp ES valstybių narių tęsiamos, ieškoma sprendimų bei siekiama kokybiško susitarimo. Galutinio sprendimo tikimasi vasario 7–8 d. Europos Vadovų Tarybos susitikime, nors susitarimas gali būti pasiektas ir pavasarį.

Derybos prasidės iš naujo, su naujais pasiūlymais, kurie gali būti ne tokie palankūs Lietuvai. Vis dėlto, Lietuva ketina siekti tikslų, numatytų Seimo 2012 m. lapkričio  8 d. rezoliucijoje. Iš esmės tikslas – gauti tokį finansavimą, kuris yra panašus į šiuo metu Lietuvos gaunamą finansavimą iš ES.

Finansų viceministras R. Kriščiūnas teigė, kad lapkričio 22–23 d. derybiniame pakete, pasiūlytame Lietuvai, teigiami pokyčiai buvo visose mūsų šaliai svarbiose trijose srityse: dėl žemės ūkio išmokų, Ignalinos AE uždarymo, Sanglaudos.

Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuva gaunamas ES lėšas yra linkusi investuoti į pažangą, o ne „pravalgyti“, ir toks mūsų šalies požiūris išlieka derantis ir dėl būsimos ES finansinės perspektyvos.

Seimo Europos reikalų komiteto nario Vytenio P. Andriukaičio teigimu, Europos Parlamentas yra vienas iš didžiausių Lietuvos sąjungininkų, nes jis pasisako už ES biudžeto didinimą, o būtent jis turės tvirtinti suderėtą ES biudžetą.

Jis akcentavo, kad Lietuva turi išnaudoti savo patirtį, derantis dėl ES narystės sąlygų, ypač dėl Ignalinos AE uždarymo finansavimo, būtent intensyviai kalbantis su kitų ES valstybių narių parlamentais ir vyriausybėmis.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min