Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendrapartiečiai: apkalta Karaliui ir Sacharukui – bandymas gauti du mandatus

Linas Karalius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Karalius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seime parlamentarams Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui inicijuojami apkaltos procesai tėra valdančiosios daugumos siekis savo gretas papildyti dviem parlamentarais ir akivaizdus dvigubų standartų taikymas, keliantis pavojų demokratijai, įsitikinęs Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis.

„Šis procesas pradėtas tik tam, kad ne pamokyti jaunus politikus, bet papildyti Seimo daugumą dviem mandatais. Šis veiksmas labai pavojingas ne tik L.Karaliui, A.Sacharukui, kitiems Seimo nariams, bet apskritai demokratijai. Jei šis procesas įvyks, po kurio laiko vėl įvyks panašus atvejis, bus pažeistas Seimo Statutas, precedentas labai aiškus. Seimo dauguma mažumos atžvilgiu bet kada galės pradėti tokius procesus“, – antradienį Seime įvykusioje spaudos konferencijoje tvirtino V.Žiemelis.

Kaip jau buvo skelbta, panaikinus L.Karaliaus ir A.Sacharuko mandatus, jų vietas Seime užimtų Tautos prisikėlimo partijos (TPP) kandidatų sąraše esantys aplinkos ministro patarėjas Andrius Burba ir verslininkas Mečislovas Subelis. Manoma, kad jie taptų Seimo TPP frakcijos nariais, o ne nuo jos atskilusios Krikščionių partijos frakcijos atstovais.

Pažymėjęs besąlygiškai sutinkąs, kad jo bendrapartiečiai pažeidė Seimo Statutą, V.Žiemelis visgi teigė manąs, kad nueita „ne teisiniu keliu, ne griežtinant įstatymus, bet teisinio nihilizmo keliu, taikant dvigubus standartus“. „Iki šiol tokio atviro dvigubo teisinio standarto, kai norint viešą asmenį patraukti atsakomybėn vien politiniais motyvais bandoma pasinaudoti politine valdžia, nepriklausomos Lietuvos istorijoje neprisimenu“, – sakė V.Žiemelis. 

Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad specialiosios tyrimo komisijos sudarytos tik po dviejų mėnesių po to, kai minėti parlamentarai pažeidė Statutą. Anot Krikščionių frakcijos seniūno, tiek laiko buvo delsta todėl, kad esą tuo metu Krikščionių partijos frakcija vykdė derybas su dabartine Seimo dauguma. „Kol vyko derybos, apie jokias apkaltas nebuvo galvojama. Tik baigėsi derybos, iškart prasidėjo procesas, iš karto siūloma sudaryti specialiąją tyrimo komisiją“, – dėstė „krikščionis“.

Seimas antradienį pradėjo svarstyti dviejų nutarimų projektus, patvirtinančių specialiųjų tyrimo komisijų išvadas, kuriomis siūloma Seime pradėti apkaltos procesus prieš Seimo narius A.Sacharuką ir L.Karalių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min